Hrvatsko iskupljenje protiv Latvije

Borna Rupnik • subota, 09.10.2010.

Nakon što su u prvom kolu kvalifikacijskog turnira u Latviji remizirali s Farskim Otocima, hrvatski reprezentativci do 19 godina pobijedili su reprezentaciju domaćina...

U subotu je na teren istrčala još jedna hrvatska reprezentacija (uzrast do 19 godina) te upisala vrlo vrijednu pobjedu u potrazi za plasmanom na Europsko prvenstvo. Naše su mlade nade svladale domaćina turnira, Latviju, rezultatom 2:1.

No, Latvijce je u 16. minuti obradovao Loščakovs, a Hrvatska se u igru vratila u najboljem mogućem trenutku, na samom isteku prvog poluvremena. Strijelac je bio Antonini Čulina.

Novih promjena u Rigi nije bilo sve do turbulentne završnice, u kojoj Latvija ostaje bez isključenih Martinsa i Barinovsa, a sudac pokazuje na bijelu točku. Armando Mance, koji je u igru ušao samo desetak minuta ranije, siguran je realizator za sva tri boda.

U drugoj utakmici drugog kola Italija je svladala Farske Otoke rezultatom 3:0 i vodi na tablici sa svih šest bodova. Hrvatska je druga s četiri, Farski Otoci imaju jedan, a Latvija je bez bodova. U posljednjem kolu naši nogometaši igraju protiv Italije.

Hrvatska: Picak, Bručić (od 46' Bašić), Begonja, Kraljević, Komorski, Jakoliš, Mlinar (od 46' Vuković), Čulina, Gorupec, Živulić i Oršić (od 78' Mance).