Senzacionalna Moslavina

Mirza Seferagić • ponedjeljak, 11.10.2010.

Nogometaši Moslavine došli su do prvih bodova ove sezone i to na kakav način. Do 89. minute gosti iz Novalje imali su vodstvo od 2:1, no Moslavina u posljednjim minutama postiže dva pogotka te osvajaju sva tri boda.

Pred sam kraj prvog poluvremena domaći su poveli preko Cerovečkog koji je u 45. minuti sjajno pogodio gornji lijevi kut gostujućeg vratara udarcem iz slobodnog udarca. U drugo su poluvrijeme opet bolje ušli domaći, ali Novalja ni kriva ni dužna dolazi do izjednačenja nakon autogola Marđetka u 61. minuti. Jurčić u 78. minuti dovodi Novalju u vodstvo i opet se činilo da niti ovaj put Moslavina neće doći do bod(ov)a. Konačno se i sreća okrenula na njihovu stranu kad je Turkalj u 89. minuti poravnao na 2:2, a nevjerojatnu pobjedu donio je Cerovečki svojim drugim golom na utakmici, a ovog je postigao iz kaznenog udaraca u 91. minuti te je tako donio svojoj momčadi prve bodove ove sezone.

U derbiju kola igrali su Grobničan i vodeća Crikvenica, a slavili su domaći s 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je igrač Grobničana Sandro Ugrina lijepim udarcem s 16 metara, a lopta se od vratnice odbila u mrežu gostiju. Crikvenica je pokušavala doći do izjednačenja, ali najbliže pogotku bili su kod udarca Perišića no lopta je odsjela na vratnici. Usprkos porazu, Crikvenica je i dalje vodeća na tablici s dva boda više od prvog pratitelja Zeline koja je ponovno kiksala te nisu iskoristili ovaj poraz vodeće ekipe.

A Zelina je u Opatiji odigrala samo 1:1 s domaćinom. Opatija je povela u 19. minuti preko Rudana koji je lijepim udarcem prebacio gostujućeg vratara. Gosti su izjednačili tek početkom drugog poluvremena zahvaljujući pogotku Kotarskog, no više od toga nisu mogli, pa su tako propustili dobru priliku zasjesti na prvo mjesto ljestvice.

Još jedan favorit prosuo je bodove, a ovaj put to je Radnik Legea koji su trenutačno na trećem mjestu ljestvice, a igrali su protiv 15. Rudara. I počelo je dobro za domaće koji su poveli u 26. minuti golom Petrovića te su svi očekivali nove bodove na kontu Radnika. To jest, svi osim gostiju. Munjas donosi izjednačenje u 45. minuti gostima koji su odigrali vrlo solidnu utakmicu. U drugom poluvremenu obje su ekipe mogle postići još koji pogodak no napadači nisu bili raspoloženi.

U ostalim utakmicama Nehaj je svladao Rovinj s 4:1 uz dva pogotka Hajdinija dok je Vrbovec bio bolji od Vrapča s 3:1, a dva je pogotka za domaće postigao Đurđek. Jadran je na svom terenu svladao Segestu s 3:0, a sva tri pogotka postigao je igrač kojem je ovo bila prva utakmica za Jadran, a on je Miliam Guerrib. Dugo Selo bilo je bolje od Orijenta s 2:1 dok je Medulin 1921 s 1:0 slavio protiv Krka.