Hemofarm lako preko Budućnosti

Lovro Štrbinić • nedjelja, 17.10.2010.

U trećem kolu regionalne lige momčad Hemofarma došla je i do druge pobjede. Ovaj put bolji su u svojoj dvorani bili od gostiju iz Crne Gore, podgoričke Budućnosti.

Pred nešto više od dvije tisuće gledatelja u dvorani u Vršcu igrači Hemofarma bolje su ušli u samu utakmicu i nakon prve četvrtine imali su prednost 26:19. U drugom periodu igrači domaćina i dalje su kontrolirali utakmicu i nisu dopuštali gostima da vrate utakmicu u rezultatsku neizvjesnost. Štoviše, do poluvremena prednost Hemofarma raste na +11.

Treća četvrtina utakmice bila je i ona u kojoj se utakmica u potpunosti prelomila. Taj period igre domaćini na krilima Krstovića i Mačvana odrađuju odlično i u posljednju dionicu utakmice ulaze s prednošću od 27 koševa razlike. Ipak, posljednja četvrtina donosi pad u izvedbi košarkaša Hemofarma, te je dijelom zbog njihove opuštenosti, a dijelom zbog truda gostiju semafor na kraju pokazivao rezultat 88:76.

Najbolji igrač Hemofarma Bojan Krstović bio je ujedno i najbolji pojedinac na ovoj utakmici. On je za 29 minuta provedenih na parketu ugradio u pobjedu svoje momčadi 25 poena, uz 80% šuta, te dvije asistencije i dva skoka. Milan Mačvan zaustavio se na brojci od 16 poena, ali je tom učinku pridodao i 9 skokova.

U redovima Budućnosti najkorisniji je bio Vladimir Dragičević s 19 poena i sedam skokova. Bio je to prvi poraz košarkaša Budućnosti u ovoj sezoni.