PSV opet na vrhu

Vedran Babić • nedjelja, 17.10.2010.

Odigrane su i posljednje četiri utakmice devetog kola Eredivisie. Najuzbudljivije bilo je u Tilburgu gdje su gledatelji mogli vidjeti čak šest golova od kojih su četiri bila djelo PSV-a, koji se pobjedom vratio na čelo ljestvice. U ostale tri utakmice također je bilo efikasno pa je tako postignuto 11 golova.

U dvoboju protiv posljednje momčadi lige, Willema, vodeći PSV slavio je 4:2. Apsolutni junak gostiju bio je Balazs Dzsudzsak, strijelac jednog i asistent preostalih triju golova. Mađarski reprezentativac zabio je za vodstvo PSV-a već u trećoj minuti, no u desetoj već je bilo 1:1 (Landgren).

Do poluvremena padaju još tri gola, a u prednosti je PSV 3:2. Početkom drugog dijela Reis postavlja konačnih 4:2 za povratak svog kluba na vrh prvoligaške kolone s 21 osvojenim bodom. Willem II je, pak, i dalje na začelju sa samo jednim bodom iz devet utakmica.

Vezane vijesti

Uzbudljivo je bilo i u Almelu gdje je Heracles s 3:2 nadvisio NEC pogotkom Armenterosa u 89. minuti, a pet golova postignuto je i u Kerkradeu s tom razlikom da je domaćin Roda zabio četiri. "Žrtva" je bio Vitesse za koji naš mladi vratar Matej Delač i dalje čeka svoj prvi nastup. Roda tako nastavlja s odličnim nizom rezultata te se trenutno nalazi na visokoj četvrtoj poziciji.

Peti je, s istim brojem bodova, ali i nešto slabijom gol razlikom, Groningen. On je kod kuće s minimalnih 1:0 porazio Heerenveen, a jedini strijelac bio je Andreas Granqvist.