Favoriti bez krivog koraka

Vedran Babić • subota, 16.10.2010.

Subota je bila vrlo sretna za favorizirane klubove u Eredivisie. U sklopu devetog kola Ajax je kod kuće slavio protiv NAC-a dok su Twente i AZ ubilježili minimalne, ali vrijedne gostujuće pobjede.

Nakon prvog prvenstvenog poraza protiv Utrechta u prošlom kolu, Ajax se vratio na pobjedničke puteve savladavši šestoplasirani NAC 3:0 i tako preuzeo vodeće mjesto na ljestvici na najmanje 24 sata i utakmice Willem II - PSV u nedjelju.

Jan Vertonghen doveo je Kopljanike u vodstvo u 15. minuti, a u 30. Mounir El Hamdaoui svojim već sedmim ligaškim golom povisuje na 2:0. 11 minuta prije kraja Luis Suarez zabija za 3:0 pa tako on i marokanski mu kolega u napadu imaju jednaki broj golova.

Vezane vijesti

Aktualni prvak Twente i dalje je neporažen. Uz četiri remija večeras je ostvario i petu pobjedu i to na gostovanju kod razočaravajućeg Feyenoorda, koji je tek 13. na tablici. Strijelac jedinog gola pred 43 tisuće domaćih navijača na De Kuipu bio je Denny Landzaat u 78. minuti.

Twente je također prestigao PSV te ima jedan bod manje od Ajaxa te četiri više od AZ-a, koji je u Venlu došao do četvrte uzastopne pobjede identičnim rezultatom. Ovdje je odlučujući pogodak pao još kasnije, točnije u 89. minuti, a junak je bio Graziano Pelle.

U ostalim susretima Utrecht i De Graafschap su remizirali (2:2) iako je domaćin već u 12. minuti vodio 2:0, a Den Haag je s 2:1 u 90. minuti porazio Heracles, koji je dvoboj završio s dva igrača manje.