Golijada Krka

Mirza Seferagić • ponedjeljak, 18.10.2010.

Nogometaši Crikvenice pobijedili su Rovinj u gostima te su tako povećali prednost na pet bodova ispred Zeline koja je, pak, na svom terenu poražena od Jadrana s 1:0. Nehaj je na svom terenu slavio protiv Dugog Sela s 3:1 dok je Novalja nanijela težak poraz Radniku, a bilo je 3:0. Još teži poraz doživjela je Moslavina od Krka, a bilo je čak 7:0.

U zanimljivoj utakmice između Novalje i Radnika bilo je puno prilika na obje strane, no samo su se domaći nogometaši uspjeli upisati u strijelce. Vodstvo Novalji donio je Lučić već u 15. minuti susreta, a pogodak je postignut iz blizine za 1:0.

U drugom se poluvremenu nastavila otvorena igra s obje strane, a nakon nekoliko propuštenih prilika gostiju, domaći povisuju na 2:0 u 80. minuti preko Jurčića. Konačnih 3:0 djelo je Dragana Tadića koji se lijepim solo prodorom probio do gola te je matirao nemoćnog Karatovića.

Rovinj nije uspio uzeti bod vodećoj Crikvenici iako su početkom nastavka imali odličnu prigodu za postići pogodak kada je Novoselić izbio sam pred vratara gostiju, ali ga nije uspio savladati. Gosti su to kaznili u 84. minuti susreta kada je Jovanović uputio udarac na gol domaćih, a lopta se odbila od vratnice do nečuvanog Devčića koji je pogodio za veliko slavlje svoje ekipe. No, to slavlje je moglo biti kratkotrajno jer su već u idućem napadu domaći opet imali sjajnu priliku za gol, no vratar Crikvenice Srok je opet izašao kao pobjednik. Crikvenica je i dalje vodeća na tablici s 24 boda.

Zelina je na svom terenu doživjela poraz od Jadrana te sad zaostaju pet bodova za vodećom Crikvenicom. Odlična igra domaćina na početku utakmice nije urodila plodom, a razloge treba tražiti u vrlo lošoj realizaciji. To im se osvetilo u 39. minuti kada je Ereiz opalio s 25 metara te je pogodio mrežu pored nemoćnog Galovića. U drugom su poluvremenu domaći nastavili pritiskati goste, koji su igrali vrlo defenzivno, no nisu uspjeli pronaći put do gola te su upisali poraz od 0:1.

Najviše koristi od poraza Zeline, osim, naravno, Crikvenice, imali su igrači Vrapča. Oni su na svom terenu svladali Opatiju s 2:0 te su se tako bodovno izjednačili sa Zelinom na drugom mjestu ljestvice.

Trgočević je doveo domaće u vodstvo u 33. minuti, a asistent je bio Ištuk koji je s desne strane ubacio loptu u šesnaesterac gdje prvi do nje dolazi Trgočević i pogađa za 1:0. Konačnih 2:0 postavio je Tomšić odmah nakon što je ušao kao zamjena. On je završio sjajnu kontru koju su odigrali Mišković i Panza za laganu pobjedu domaćih.

U ostalim utakmicama Nehaj je na svom terenu slavio protiv Dugog Sela s 3:1 sjajnom igrom u drugom poluvremenu u kojem su postigli sva tri pogotka. Gosti nisu uspjeli zadržati prednost od 1:0 iz prvog dijela. Segesta je na domaćem terenu svladala Medulin 1921 s 2:1, a pogodak odluke pao je u 53. minuti susreta kada je autogol postigao Lekaj za poraz svoje momčadi. Rudar je kod kuće pobijedio Grobničan s 2:1 dok je Krk bio i više nego uvjerljiv protiv Moslavine s čak 7:0. Pobjednik se znao već nakon prvog poluvremena kojeg su domaći dobili s čak 4:0, a dva je pogotka na ovoj utakmici postigao Maglić. Jedina utakmica u kojoj nije bilo pogodaka bila je ona između Orijenta i Vrbovca, a Riječani su imali i nekoliko solidnih prilika, no nisu uspjeli doći do pogotka.