1. Hrvatska nogometna liga, 12. kolo, 23.10.2010, 15:30 h, Gradski stadion Varaždin, gledatelja: 500
Suci: Matoc (Zaprešić), Olujić (Zagreb), Blažeković (Zagreb)

Ivana Strahija • subota, 23.10.2010.

U utakmici protiv Istre Varaždinci su postigli samo jedan gol, no do pobjede im je pomogao nesretni autogol Kovačevića. Varaždinci su međutim bili dominantni tijekom većeg dijela utakmice, dok je prilikama Istre nedostajala ona prava opasnost po protivnički gol.

Već u 22. minuti su Varaždinci poveli, a u 54. imaju i 2:0, nakon što je autogol postigao Kovačević nakon gužve pred Istrinim golom i poslije kornera Brezovca. No, da je 2:0 najneugodniji rezultat dokazuje se svega dvije minute kasnije, kad je Linić smanjio na 2:1. Do kraja utakmice Istrani međutim nisu stigli poravnati, a nisu ni Varaždinci uspjeli dići na sigurniju razliku. Varaždinska ekipa bila je međutim bolji protivnik na travnjaku i tri su boda za tu momčad sasvim zaslužena.

Dudić

Dugo je napadač Feđa Dudić, inače najbolji strijelac BiH lige prošle sezone, bio "na ledu". Posljednji je put zaigrao u Splitu protiv Hajduka 25. rujna, a i tamo je odradio svega posljednjih šest minuta susreta. Priliku koju mu je od prve minute u utakmici protiv Istre pružio trener Samir Toplak Dudić je međutim odlično iskoristio i postigao pogodak, svoj drugi u dresu Varaždina.

U prvih desetak minuta tek slabo ozbiljni pokušaji Pauletića i Golubara, prva ozbiljna bila je akcija Vugrinca i Dudića, no lopta završava sigurno u rukama vratara Škorića. Dobra je i varaždinska akcija u 11. minuti, korner izvodi Brezovec i dodaje kratko za F. Škvorca, on loptu prosljeđuje do Brlečića, a ovaj dobro ubacuje pred gostujući gol., no Golubar je ne uspijeva poslati na pravo mjesto. Ipak momci za akciju zarađuju pljesak.

Terensku dominaciju Varaždin je okrunio u 22. minuti. Vugrinec pronalazi Dudića, a on prolazi po desnoj strani, vara svog čuvara Pauletića i pogađa u suprotni kut mreže za 1:0 Varaždina.

Nakon pogotka slijedi desetak minuta bez događanja, dok u samoj završnici šansu je imao Brezovec iz "svoje" prilike, slobodnog udarca, a za 2:0 je mogao pogoditi i Vugrinec na dodavanje F. Škvorca.

U drugo poluvrijeme ulazi se bez promjena u sastavima, a u 54. minuti Varaždin ima 2:0, i to zahvaljujući autogolu Kovačevića. Brezovec je dodao desno do Golubara, on je ubacio loptu pred gostujući gol, a vratar Škorić je ne uspijeva zaustaviti. Pomoći mu pokušava Kovačević, no nesretno i nespretno pogađa vlastitu mrežu.

Početni sastavi

Varaždin (4-2-3-1): Krklec - Šimek, D. Škvorc, Punčec, Kvesić - Brezovec, Brlečić - Golubar, Vugrinec, F. Škvorc – Dudić
Istra 1961 (4-3-2-1): Škorić - Marković, Pauletić, Stranatić, Kacić - Anđelković, Alimi, Kovačević - Linić, Roce - Stupić

Slavlje Varaždinaca prekinuto je svega dvije minute kasnije, kad na varaždinski gol puca Puletić, golman Krklec loptu kratko odbija, i to pravo na nogu Linića, kojem nije teško proparati domaću mrežu za neugodnih 2:1.

Do kraja utakmice u pritisku na protivnički gol izmjenjuju se plavi i žuti. Varaždinci su imali par udaraca iz kuta, a Istrani su svako malo radili nered u domaćem šesnaestercu. Posebno je neugodna bila prilika Eliomara, dugo vremena igrača Međimurja, koji je na dodavanje Bushaja opasno zaprijetio domaćoj mreži, no domaći je golman Krklec siguran u svojoj reakciji. Rezultat se do posljednjeg sučevog zvižduka ne mijenja, na sreću Varaždina, koji zasluženo pišu tri boda.

• dado77723.10.2010. u 20:49
    kako glup naslov - tijesna pobjeda, isti vrag, pobjeda je pobjeda, tri boda nosi i ona od 7-0 i ona od 2-1!
    dado777
  • Obrisan korisnik23.10.2010. u 19:29
    BRAVO,BRAVO,BRAVO VARTEKS! ne znam kaj da velim,prije sezone su nam govorili da ćemo se boriti za ostanak,a gle nas sad.svaka čast!unatoč teškoj financijskoj situaciji u klubu
  • Obrisan korisnik23.10.2010. u 18:43
    jbt, po izvještaju ispada ko da je istra nekaj odigrala. a imali su tri napada cijelu tekmu.