Schalke opet bez pobjede, novi Soldin poraz

Borna Rupnik • subota, 23.10.2010.

Hrvatska kolonija u Kölnu u subotu nije se uspjela spasiti novog poraza, najuvjerljiviji je bio Werder, a ni većina ostalih naših nogometaša u Njemačkoj nije imala pretjeranog razloga za veselje...

Vrlo sadržajna i bogata utakmica u Mönchengladbachu donijela je Werderu pobjedu vrijednu skoka u gornju polovicu na tablici, a susret je otvorio Marin ubačajem s lijeve strane koji je odsjeo u mreži nakon što ga nitko nije dotaknuo. Ubrzo je Wesley prošetao kroz obranu Borussije i povisio na 2:0.

Prilike su tijekom cijelog dvoboja prštale na obje strane, no treći vratar Werdera Mielitz, zamjena za ozlijeđene Wiesea i Vandera, radio je čuda i onemogućavao domaćina na sve moguće načine. Početkom nastavka Werder je pomazila i sreća - Hunt je pucao, a lopta se dva puta odbijala od Borussijinih braniča da bi završila u golu.

Vezane vijesti

Kada Mielitza nisu mogli svladati igrači Borussije, učinio je to u 67. minuti njegov suigrač Mertesacker, ali je Pizarro uskoro otklonio sve neizvjesnosti i zaključio priču na 4:1.

Zvonimir Soldo nije uspio u Hannoveru kupiti potreban mir za nastavak sezone. U uvodnih 15 minuta Miru Varvodića na vratima Kölna dva je puta matirao Ya Konan da bi Lanig na konačnih 2:1 smanjio tek u 86. minuti, no pokazalo se da je to bilo prekasno za povratak. Mato Jajalo odradio je cijeli susret u Soldinoj ekipi.

Kaiserslautern je ostao praznih ruku u Freiburgu, premda nije bio u podređenoj ulozi. Štoviše, prednost im je u osmoj minuti osigurao Moravek, no prvi strijelac lige Cisse poravnava stanje na semaforu još u prvom dijelu, da bi u nastavku sva tri boda osigurao Reisinger. Srđan Lakić igrao je cijelu utakmicu i dobio žuti karton, Ivo Iličević na terenu je proveo 72 minute, Zvonko Pamić sjedio je na klupi Freiburga, a Stiven Rivić nije kandidirao za susret.

Nürnberg je na svom terenu identičnim rezultatom svladao Wolfsburg, a domaćine je u zasluženo vodstvo doveo Gündogan. Poravnao je Grafite, no bodove u Nürnbergu ostavlja Frantz u 63. minuti. Wolfsburgu je u posljednjim trenucima zbog zaleđa poništen pogodak, a Mario Mandžukić priliku je dobio u posljednjih petnaestak minuta.

Schalke ponovno nije uspio doći do pobjede, a na kraju se može smatrati sretnim što je u Frankfurtu uzeo barem bod. Zahvaljujući nepreciznosti Eintrachta ostalo je 0:0, a Felix Magath našeg je Ivana Rakitića na poluvremenu ostavio u svlačionici.