Lens sa zvukom sirene

Maja Giljanović • subota, 23.10.2010.

Džoker s klupe Jemaa donio je Lensu spas u zadnji čas u 10. kolu Le Championnata protiv Nice. Tunižanin je na terenu proveo manje od 20 minuta, ali je u prvoj minuti nadoknade postigao gol kojim je klub Vedrana Runje i Gregoryja Sertica izborio tek drugu pobjedu sezone.

Lens je jedinu pobjedu sezone upisao još u drugom kolu protiv Arles-Avignona (1:0), na posljednjih je sedam utakmica osvojio samo dva boda od čega jedan protiv vodećeg Rennesa prošli tjedan (0:0) i dugo je i u 10. kolu protiv Nice izgledalo da će mreže na Felix-Bollaertu ostati netaknutima.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 73. minuti kad je trener Jean-Guy Wallemme s terena povukao Akalea i u igru poslao Jemaau, a Tunižanin mu je na povjerenju uzvratio golom u prvoj minuti nadoknade koji je slomio Nicu i Lensu omogućio priključak s Monacom, Nancyjem, Lorientom i Lyonom.

Vezane vijesti

Vedran Runje je standardno ulijevao povjerenje, u 10. je minuti skinuo udarac Ljuboje, u 16. je pravovremenim istrčavanjem izbjegao gužvu u svom petercu, u 19. je ponovno bio priseban ispred Ljuboje, u 23. je boksao ispred Clerca, a ni u nastavku nije poklekao. Gregory Sertic na travnjaku je, pak, proveo posljednjih oko pola sata, od 58. minute kad je ušao umjesto Roudeta.

Nancy je jedini preostali domaćin koji nije uprskao prednost domaćeg terena, prednost koju im je osigurao gol Fereta iz 9. minute nije im bilo teško zadržati protiv Lorienta koji je od 60. minute i isključenja Capponea igrao s devetoricom u polju.

Rennes je ostao na prvom mjestu mada je nenadano poklekao protiv Montpelliera. Igrači Renea Girarda u Rennesu nisu pobijedili posljednjih 10 godina, ali ovog puta su pronašli dobitnu formulu i lidera srušili golom Marveauxa u 43. minuti.

Saint-Etienne je propustio šansu preuzeti čelo, ali Les Verts mogu biti i više nego zadovoljni bodom protiv Caena. Normandijci su, naime, vodili od 39. minute preko El-Arabija, a bod Saint-Etienneu spasio je Riviere sedam minuta prije kraja.

Brest i dalje briljira, toliko da je novi prvoligaš slavio i u Bordeauxu i probio se na treće mjesto bodovno izjednačen sa Saint-Etienneom, a bod iza Rennesa. Četvrta je ovo gostujuća pobjeda Bresta uzastopce nakon 2:0 u Caenu, 2:0 u Nancyju i 1:0 u Monacu, a Žirondince su slomili golovima Poyeta u 6. i Lesoimiera u 81. minuti.

Gostujućim su se bodovima osladili i Valenciennes i Toulouse. Pujol je u 32. i 52. minuti sam pobijedio Monaco, a Toulouse je u posljednjih 15 minuta utrpao tri gola (Congre u 75. i 90., Cetto u 80.), u Sochauxu slavio 3:1 i izbio na četvrto mjesto dva boda iza Rennesa.