Lyonu bez Lovrena samo bod u Arlesu

Maja Giljanović • nedjelja, 24.10.2010.

Lyon je u posljednje dvije utakmice dobio injekciju samopouzdanja, ali nakon pobjeda protiv Lillea u Le Championnatu i Benfice u Ligi prvaka uprskao je stvar u Arlesu. Fenjeraš koji je tek u prošlom kolu osvojio prvi bod protiv Lavova je odigrao 1:1.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren s klupe je odgledao svih 90 minuta gostovanja Lyona u Arlesu. Lavovi koji su u posljednjih tjedan dana pobjedama protiv Lillea (3:1) u prvenstvu i Benfice (2:0) u Ligi prvaka vratili boju u lice svom treneru Claudeu Puelu nisu uspjeli slomiti otpor fenjeraša.

Arles-Avignon je preko tjedna ostao bez jedne od najvećih zvijezda, 2004. europskog prvaka s Grčkom Angelosa Basinasa koji je nakon samo dva mjeseca od dolaska iz Portsmoutha i potpisa dvogodišnjeg ugovora zbog obiteljskih razloga napustio Arles. Trener Faruk Hadžibegić nije, međutim, dozvolio da se u svlačionicu uvuče apatija.

Vezane vijesti

Optimizam nakon 0:0 u Brestu prošlog tjedna Hadžibegić je protiv Lyona uobličio u najveći uspjeh kluba u povijesti. Arles-Avignon je protiv sedmerostrukog prvaka poveo u 36. minuti, Diakhate je servirao loptu Dja Djedjeu, a 24-godišnji bivši napadač među ostalim i PSG nije okolišao i loptu je poslao iza Llorisa.

Dvije minute poslije Dja Djedje je s 25 metara zamalo podebljao vodstvo, ali ovog puta mu udarac odlazi tik pored okvira gola. Puel je na poluvremenu povukao Gourcuffa i Kallströma, ubacio Gomisa i Pjanića, a ulazak Bosanca isplatio se nakon samo dvije minute.

Pjanić je ubacio iz kornera i Briand je glavom probio Mervillea za 1:1. U 60. minuti Pjanić je umalo ponovno asistent, ali Gomisa od vodećeg gola Lyona dijele centimetri. Lyon je preuzeo inicijativu, u 68. sveprisutni Pjanić pronalazi Gomisa samo što šut francuskog reprezentativca skida Merville, golman Arlesa spašava i u 71. ispred Lacazettea i u 78. vadi slobodan udarac Michela Bastosa.

Auxerreov Sorin je na Parku prinčeva poklekao u prvoj minuti, ali golčina Nenea s 30 metara dok se navijači još nisu ni smjestili na tribinama nije pokolebala goste. U 3. minuti Mignot je poravnao, a već u 11. Contout preokrenuo.

Quercia je u 23. minuti Auxerre odvojio na dva gola razlike nakon čega su igrači Jeana Fernandeza zatvorili sve prilaze svom golu do 68. minute i jedanaesterca Grichtinga na Chantomeu. Nene je preuzeo odgovornost i smanjio na 2:3, ali u preostalih 20-ak minuta Auxerre je izdržao pritisak PSG-a i uspeo se na 15. mjesto bod iza Lyona.

U posljednjoj utakmici Marseille je u drugom poluvremenu poništio gol Cabayea za vodstvo Lillea iz 26. minute, u pola sata Landreaua probio triput i četvrtom pobjedom u posljednjih pet kola izbio na drugo mjesto bod iza Rennesa.

Prvak je nakon blijedih 45 minuta s odmora izašao goropadan, Valbuena je u 52. minuti uposlio Remyja koji Lilleovom golmanu ne ostavlja ni promil šansi, u 71. minuti vodstvo gostima donosi Lucho Gonzalez, a u 81. minuti strijelac je ponovno Remy.

• Obrisan korisnik24.10.2010. u 20:26
    Praktički da :) ako znaš kako se najčešće kreću rezultati pa i cijelo kolo zna bit nerijetko under 3.
  • dario2324.10.2010. u 20:23
    Evo danas utakmica PSG-Auxerre završila 2-3. Znači danas je blagdan u Francuskoj.
    dario23
  • Obrisan korisnik24.10.2010. u 20:19
    bit će da je zbog Lovrena samo bod. Smiješna liga u kojo je blagdan ako padnu 3 gola na utakmici.
  • Obrisan korisnik24.10.2010. u 19:42