Premiership, 9. kolo, 24.10.2010, 17:00 h
Manchester City 0:3 Arsenal
Arsenal

Arsenal pregazio Manchester City

Marin Vuković • nedjelja, 24.10.2010.

Neočekivano uvjerljivo nogometaši Arsenala apsolvirali su gostovanje na Eastlandsu i s visokih 3:0 svladali Manchester City, koji je veći dio utakmice zbog isključenja Boyate morao igrati s desetoricom.

S puno ambicija i velikim nestrpljenjem ušli su igrači Manchester Cityja u ogled s Arsenalom. Nakon četiri uzastopne pobjede i drugog mjesta na ljestvici apetiti su porasli, pa bi "skalp" Topnika dao još vjetra u leđa izabranicima Roberta Mancinija.

Na njihovu žalost i razočaranje svijetlo-plavog dijela Manchestera, Arsenal se neočekivanom lakoćom prošetao Eastlandsom i proslavio visoku pobjedu od 3:0, a rezultat je mogao biti i uvjerljiviji da je Cesc Fabregas realizirao udarac s bijele točke.

Pitanje je, doduše, kako bi se susret dalje odvijao da je nakon pedesetak sekundi igre David Silva uspio iz stopostotne prilike svladati Lukasza Fabianskog, no vratar Arsenala odlično je reagirao i zaustavio prvu prijetnju Cityja.

Ubrzo zatim zbio se i ključni trenutak utakmice, u petoj minuti kao posljednji igrač obrane Marouanea Chamakha srušio je Dedryk Boyata, što je glavni sudac kaznio jedinom mogućom kaznom - isključenjem.

Arsenal je rutinski koristio novostvoreni višak prostora i u 20. minuti došao do vodstva. Odlično su kombinirali Fabregas i Samir Nasri, a ovaj potonji s desetak metara svladao Joea Harta.

Mogao je Arsenal do odmora i udvostručiti prednost, no jedanaesterac kojeg je sam izborio Fabregas nije uspio i realizirati, njegov udarac obranio je Joe Hart.

U nastavku utakmice mreža se Cityja ipak još dvaput zatresla. Prvo je Alex Song u 66. minuti iskoristio ničiju loptu u šesnaestercu i poslao je u gornji desni kut Cityjeva, a demoraliziranog domaćina dokrajčio je Nicklas Bendtner u 88. minuti, praktički svojim prvim dodirom s loptom nakon što je u igri zamijenio Chamakha.

Arsenal se ovom pobjedom bodovno izjednačio s dvojcem iz Manchestera, svi imaju po 17 bodova, no najbolju gol razliku imaju Topnici.

• Mihalj25.10.2010. u 12:06
    to je razlika između shityja i velikih klubova. mogu oni kupit sve i svašta al će uvijek bit mali kvartovski klub
    Mihalj
  • Obrisan korisnik25.10.2010. u 00:28
    Arsenal me danas oduševio... Dečki su zaslužili pobjedu... Svaka čast Wengeru na fenomenalnom ovosezonskom igračkom kadru koji je posložio...
  • Obrisan korisnik24.10.2010. u 22:15
    GO GUNNERS!!!
  • Obrisan korisnik24.10.2010. u 21:25
    Ovaj manchini je svjetski poludebil!!! covijek ima sve novce svijeta i kupuje igrace koji doslovno nemaju veze sa nogometom....mozda teba jos kupit ibru,ronalda i jos kojeg napadaca i izac u formaciji 1-1-8!!!!smijeh!!
  • Obrisan korisnik24.10.2010. u 19:32
    Navijam za City, ali Arsenal je daleko bolji bio danas. Boyata je još mlad, neiskusan, ne znam zašto ga je stavio Mancini uopće al ajd. Isto tako stoperi nisu baš bili na zadatku. Čak je City i imao neke prilike, da je dao, tko zna kako bi dalje bilo, no imao je i Arsenal (promašeni penal itd...)... [više na forumu]