Chelsea ukrotio Vukove, WBA četvrti

Marin Vuković • subota, 23.10.2010.

Iako je Wolverhampton na Stamford Bridgeu pružio neočekivano jak otpor, Chelsea je odradio posao i pogocima Florenta Maloude i Salomona Kaloua ipak došao do sedme prvenstvene pobjede. Nakon sjajnih rezultata protiv Arsenala i Manchester Uniteda, West Bromwich Albion je nastavio niz i pobjedom nad Fulhamom zasjeo na četvrto mjesto, a Bolton je bez Ivana Klasnića došao do boda u Wiganu.

Aktualni prvak rutinskim je nastupom došao do bodova u utakmici s Wolverhamptonom, premda se gostima mora odati poštovanje zbog hrabrog nastupa kojim su u određenim periodima utakmice stvorili puno problema domaćem obrambenom redu. Kvaliteta je ipak isplivala na površinu, dvije sjajne i jednostavne kombinacije Chelseaja odlučile su utakmicu i Ancelottijevim izabranicima donijele tri boda.

Domaćin je tek u 23. minuti uspio slomiti otpor osamnaestoplasirane momčadi prvenstva, Jurij Žirkov sjurio se u šesnaesterac gostiju i povratnom loptom našao Florenta Maloudu, kojemu s desetak metara nije bilo teško proslijediti loptu u mrežu Marcusa Hahnemanna.

Chelsea je do odmora mogao riješiti utakmicu, no gostujući je vratar u nekoliko navrata bio na pravom mjestu pa se u svlačionice otišlo prednošću od 1:0. Menadžer Wolvesa Mick McCarthy očito je tijekom odmora napumpao svoje igrače samopouzdanjem jer u nastavak su ušli znatno angažiranije i otvorenije.

Već u početnih desetak minuta Vukovi su u tri navrata mogli zatresti mrežu prvaka, no Čech je svaki put bio na mjestu. Otvorenija igra gostiju ostavila je prostor i napadačima Chelseaja, pa se u nastavku igrao vrlo atraktivan nogomet s obje strane. Propuštene prilike Wolvesa domaćin je ipak uspio kazniti u 81. minuti, brzom kombinacijom koju je dovršio Salomon Kalou.

Već šest uzastopnih kola West Bromwich Albion ne zna za poraz, a takav niz rezultata nije mogao proći bez nagrade. Preokretom protiv Fulhama Baggiesi su zasjeli na fenomenalno četvrto mjesto i barem na 24 sata iz elitnog premierligaškog društva istisnuli Arsenal i Manchester United.

Fulham je poveo u devetoj minuti nesretnim autogolom domaćeg vratara Scotta Carsona, koji je sjajnom intervencijom skrenuo udarac Zoltana Gere, no lopta se od grede i njegovih leđa odbila iza gol linije. Taj pogodak ipak nije šokirao domaćine, koji su se već u 17. minuti vratili golom Youssufa Mulumbua, a potom pet minuta prije odmora došli do tri boda pogotkom Marca-Antoinea Fortunea.

Naš Ivan Klasnić u prošlom je kolu zaradio crveni karton, pa je gostovanje Boltona u Wiganu morao propustiti. Njegovi suigrači uspješno su odradili posao i rezultatom 1:1 izborili bod. Hugo Rodallega je donio prednost Wiganu u 59. minuti, a sedam minuta kasnije strijelac za goste bio je Johan Elmander.

Sunderland je nakon osam godina uspio na svom travnjaku svladati Aston Villu, i to autogolom Richarda Dunnea u 25. minuti utakmice. U nastavku susreta gosti su bili bolja momčad, no do kraja nisu uspjeli doći do boda. Niti jedan bod nisu ugrabili ni igrači Blackpoola, koji su na St. Andrewsu poraženi od Birminghama s 2:0. Liam Ridgewell je u 36. pogodio za 1:0, a Nikola Žigić je u 56. minuti iskoristio veliku pogrešku Charlieja Adama i zakucao loptu u mrežu za potvrdu pobjede.