Premiership, 9. kolo, 23.10.2010, 13:45 h
Tottenham 1:1 Everton
Everton

Kapetanu Modriću i Spursima samo bod

Marin Vuković • subota, 23.10.2010.

Nepuna tri dana nakon poraza od Intera u Ligi prvaka, nogometaši Tottenhama ipak nisu uspjeli vratiti se na pobjedničke staze. Na domaćem su terenu u prvoj utakmici devetog kola Premier lige odigrali 1:1 s uvijek neugodnim gostom Evertonom.

Tottenham i Everton odigrali su na White Hart Laneu dva po mnogočemu različita poluvremena. U prvom, u kojem su i postignuta oba pogotka, gledali smo vrlo dobar nogomet i visok tempo, dok su igrači obje momčadi u nastavku ipak ostali dužni navijačima.

Naš reprezentativac Luka Modrić u ovom je susretu preuzeo ulogu kapetana momčadi i odigrao solidnih 90 minuta. Nažalost, ponovno je bio jedini Hrvat na travnjaku jer Niko Kranjčar još je jednom zaboravljen na klupi, a Vedran Ćorluka i Stipe Pletikosa nisu bili u konkurenciji za momčad.

Prvi su do vodstva već u 17. minuti došli gosti, i to iz slobodnog udarca kojeg je izveo Leighton Baines. S udaljenosti od preko 20 metara prebacio je živi zid i neobranjivo pogodio gornji lijevi kut Gomesova gola.

Vodstvo Evertona ipak nije dugo trajalo, samo tri minute kasnije Spursi su se vratili u utakmicu, i to zahvaljujući velikoj pogrešci vratara Tima Howarda. Amerikanac je pogrešno procijenio ubačaj Alana Huttona, a Peter Crouch asistirao za Rafaela van der Vaarta. Nizozemcu nije bilo teško s pola metra pogoditi praznu mrežu i izjednačiti na 1:1.

Premda su dva rana pogotka obećavala, do kraja utakmice mreže su ostale netaknute. Iako je Tottenham u nastavku bio bolja momčad, tempo je u drugom poluvremenu pao, što zbog umora Spursa, što zbog činjenice da gosti zadovoljni bodom više nisu preuzimali rizik.

• snoopy23.10.2010. u 20:21
    ne brinem se toliko za kranjčara, on ne igra zbog nekih fiks ideja trenera, da sad ode u drugi klub odmah bi igro.... brinem se za ćorluku on jednostavnoo ne igra jer je u zadnje vrijeme loš i neprepoznatljiv, bolji je bio prije 2 godine i umjesto napreduje on nazaduje, ne znam zašto ali mora se... [više na forumu]
    snoopy
  • Mihalj23.10.2010. u 18:12
    čarlija i niku odjednom počeo zapostavljat generalno, stipe nikad niti nije imao budućnost u klubu, pod hitno nova sredina!
    Mihalj
  • Obrisan korisnik23.10.2010. u 17:37
    žalosno što harry nestavlja niku i čarlija kao i pletikosu. luka odigro solidno gledo nešto malo tekmu kolko sam mogao. nije baš bila tekma za neko preveliko pamčenje. mislio sam da če tu bit svega no solidna tekma. harry probudi se prije nego što je kasno.
  • The Phantom23.10.2010. u 16:17
    Potpisujem! Zelio bi da odu u dobre klubove koji igraju Europu jer to oni zasluzuju. A Spursima sve najgore!
    The Phantom
  • Obrisan korisnik23.10.2010. u 15:58
    niko na klupi...nadam se da će se harry opametit i pružit priliku niki da se dokaže prije nego što bude prekasno i niko ode u drugi klub... niko je u top formi i u najboljim godinama, a on gura svoje engleze bentlya i jenasa..