Premiership, 9. kolo, 24.10.2010, 16:00 h
Liverpool 2:1 Blackburn
Blackburn

Liverpool napokon pobijedio

Marin Vuković • nedjelja, 24.10.2010.

Premda zvuči neobično, ogled Liverpoola i Blackburna na Anfieldu bio je pravi derbi začelja, a možda još neobičnije zvuči da je Liverpool u devetom kolu došao do tek druge prvenstvene pobjede.

Nakon nekoliko tjedana iznimnog pritiska Roy Hodgson može barem nakratko odahnuti. Liverpool je odigrao dobru utakmicu, nadigrao Blackburn i pred svojim navijačima izborio pobjedu od 2:1. Iako tri boda nisu bila dovoljna za bijeg iz zone ispadanja, susret s Roversima jamačno će na Anfield vratiti barem dio izgubljenog samopouzdanja.

Roy Hodgson, menadžer Liverpoola: "Bila je to zaslužena pobjeda i pobjeda koja nam je stvarno trebala. Da smo na poluvremenu imali nekoliko pogodaka prednosti nitko ne bi mogao reći ni riječ prigovora, pa sam igračima na poluvremenu rekao da su na pravom putu i neka tako nastave. Na kraju se broje tri boda i zadovoljan sam time."

Hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić zaigrao je još jednom u početnoj postavi Roversa, no kako se nije uspio značajnije zaprijetiti Pepeu Reini menadžer Sam Allardyce izvukao ga je iz igre nakon prvoga dijela i u nastavku u igru poslao Benjanija Mwaruwarija.

Liverpool je u prvom dijelu bio puno bolja momčad i pred vratima Paula Robinsona uspio je stvoriti pregršt odličnih prilika. Što zahvaljujući gostujućem vrataru, a što promašajima Torresa, Maxija i Meirelesa, na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Otpor gostiju Redsi su napokon probili u 48. minuti, korner je izveo Steven Gerrard, a na kapetanov ubačaj najviše je skočio Sotirios Kyrgiakos i glavom načeo mrežu Blackburna.

Veselje nije dugo trajalo jer samo dvije minute kasnije Roversi su se vratili autogolom Jamieja Carraghera. Loptu je iz opasne zone pokušao očistiti Paul Konchesky, no ona je pogodila Carraghera i završila u mreži.

Liverpool je ovaj put ipak znao odgovoriti, nepune tri minute kasnije Joe Cole je ubacio u šesnaesterac, a loptu u mrežu skrenuo Fernando Torres, kojemu je to prvi pogodak za Redse od kolovoza ove godine.

• Obrisan korisnik25.10.2010. u 15:05
    daj me nemoj zezat da gerarda drži na zadnjem veznom...isuse!
  • Obrisan korisnik25.10.2010. u 08:13
    nadam se samo da je hodgson nakon ove utakmice napokon shvatio da mu gerrard ne moze (ne smije) igrati zadnjeg veznog jer onda jednostavno nema igru. nema tko odigrati "zadnji pas" nema kreatora igre i napada..
  • Obrisan korisnik24.10.2010. u 20:49
    Krenuo ih je gol. Tri asistencije i tri gola - sve Liverpool.
  • Obrisan korisnik24.10.2010. u 19:29