Premiership, 9. kolo, 24.10.2010, 14:30 h
Stoke City
Stoke City 1:2 Manchester United
Manchester United

Marin Vuković • nedjelja, 24.10.2010.

Manchester United je na teškom gostovanju u Stokeu došao do prve ovosezonske gostujuće pobjede, a čovjek odluke u redovima Crvenih vragova bio je Meksikanac Javier "Chicharito" Hernandez.

Manchester United je rijetko kada trebao pobjedu kao što je to bio slučaj u današnjem ogledu sa Stoke Cityjem. Turbulentan tjedan na Old Traffordu unio je nemir u momčad koja u dosadašnjem tijeku sezone nije briljirala, a posebno se to odnosi na gostovanja otkud United do danas nije uspio odnijeti čitavi plijen.

Gary Neville

Sudac Andrew Marriner vjerojatno će se nakon utakmice susresti s kritikama domaćeg menadžera Tonyja Pulisa. Naime, u prvom je poluvremenu nakon evidentnog prekršaja propustio dodijeliti drugi žuti karton Garyju Nevilleu, nakon kojeg bi gosti cijelo drugo poluvrijeme morali igrati s desetoricom. Marriner je slavljeniku (danas je igrao 600. utakmicu u dresu Uniteda) progledao kroz prste, a Ferguson ga u poluvremenu mudro izvukao iz igre.

Zahvaljujući sjajnom Javieru Hernandezu, koji je na najbolji mogući način zamijenio Waynea Rooneyja, i taj je statistički podatak danas promijenjen, United je osvojio sva tri boda, premda se ponovno u završnim minutama utakmice kockao sa živcima svojih simpatizera.

U 27. minuti domaći su nogometaši zaspali i dopustili Unitedu brzo izvođenje kornera, loptu je glavom u peterac vratio Nemanja Vidić, a Chicharito neobičnim udarcem potiljkom otpratio loptu iza leđa Thomasa Sorensena.

Prednost od jednog pogotka United je odnio na odmor, no nije naučio lekciju s gostovanja kod Fulhama i Evertona. Previše nonšalancije obilo im se o glavu devet minuta prije kraja, kada je Paul Scholes grubo pogriješio, poklonio loptu Tuncayju, a ovaj fantastičnim udarcem svladao Edwina van der Sara.

Sve je mirisalo na još jednu podjelu bodova koja sigurno ne bi zadovoljila apetite Alexa Fergusona, no samo pet minuta kasnije pritisak gostiju ipak se isplatio. Hernandez je još jednom na pravom mjestu u pravo vrijeme i iz neposredne blizine postavlja konačnih 2:1.