Šesta pobjeda Međimurja

Ivana Strahija • nedjelja, 24.10.2010.

U osmom prvenstvenom kolu Međimurje je upisalo svoju šestu pobjedu za redom i tako sjelo na treću poziciju tablice. Ovo je kolo i inače bilo dobro za goste.

Međimurci su u Zagrebu kod Medveščaka još jednom pokazali da ih ništa ne može poljuljati. U tjednu za nama dobili su novog trenera, Željka Anića, koji baš i nije imao dovoljno vremena upoznati se s momčadi, no čini se da ih je dobro vodio. U dva su navrata u prvom poluvremenu (2:7 i 5:10) Međimurci imali priliku otići na još ozbiljniju razliku, ali su zapucali zicere i tako propustili priliku. Posljednje izjednačenje Medveščak je imao na 19:19, nakon čega Međimurje odlazi u vodstvo i ne ispušta ga više iz ruku. Najbolji strijelac kod domaćih je s pet golova bio Didić, dok su kod gostiju čak petorica postigla po pet golova, Čužić, Paponja, Varga i Herman.

Peti poraz ove sezone doživjela je Arena, ujedno drugi na domaćem parketu u Puli. Nakon Međimuraca, bodove su tako iz Pule odnijeli i Siščani, i to s pristojnih +8. Ključni trenutak utakmice dogodio se početkom drugog dijela, kad momčad Slavka Goluže radi seriju 8-1 i s 15:16 odlazi na 16:24. Od toga se Puljani više nisu oporavili. U redovima Arene se sa sedam pogodaka istaknuo M. Bašić, a kod gostiju je najprecizniji bio Bešlić s deset pogodaka.

Bodove kod kuće izgubili su i Splićani, mlada momčad koju je Bjelovar natjerao da upiše sedmicu pod rubriku – broj poraza. Susret u Splitu bio je izuzetno zanimljiv, jer su domaći imali +4 kod 15:11 u 32. minuti, no možda zbog nedostatka iskustva to nisu znali zadržati. Bjelovarci Splićane dostižu na 18:18 u 42. minuti, do kraja se vodi velika bitka za svaki gol, da bi najbolji gostujući strijelac Vidaković (11 golova) pogodio u 60. minuti za 25:26. Za domaće je najviše pogodaka dao 100 posto učinkoviti A. Žeravica (6/6).

Kod kuće je bodove, sasvim očekivano, izgubila i Gorica, kojoj su u goste došli Zagrepčani. Kako si hrvatski prvak Croatia osiguranje ne može dopustiti kiks, tim više što ga u stopu, također stopostotan, prati Nexe, u Velikoj Gorici je publika mogla vidjeti sve najpoznatije igrače CO-a. Uz 9/9 Štrleka možemo spomenuti i 16 obrana oporavljenika Pešića na zagrebačkom golu, dok je kod domaćih strijelce predvodio Seferović s osam pogodaka.

Kako smo spomenuli malo prije, i Nexe je nakon osmog kola ostao stopostotan, u Karlovcu su bankari ostali na -6. Baš ni u jednom trenutku utakmice protiv Našičana Karlovčani nisu imali vodstvo, usprkos trudu Mandalinića (8 golova). U redovima Nexea istaknuo se Barišić-Jaman, koji je precizan bio 10 puta.

Varteks di Caprio u Rijeci je izjednačio rubrike pobjeda i poraza, te upisao – poraz. Gosti iz Varaždina su minimalnu prednost nad Zametom imali samo kod 1:2 i 2:3, sve ostalo je otišlo na stranu Riječana. Domaći su do isteka prvih 30 minuta napravili +6, a do kraja to digli još za jedan pogodak više, s tim da su u par navrata imali i +8. Najbolji strijelac Zameta bio je Montanari (6/6), no treba pohvaliti riječkog vratara Stevanovića, koji je imao preko pedeset posto obrana (20/39). Kod gostiju je Jagačić upisao šest pogodaka.

Poreč se na gostovanju u Buzetu nije osladio bodovima, domaći su upisali još dva na svoj konto i tako se izjednačili sa svojim gostima (po šest bodova). Porečki rukometaši imali su velikih problema s realizacijom, i u 60 minuta upisali su svega 17 golova, a i najbolji strijelac Ivaničev pokazao se velikim potrošačem lopti, pa je za pet pogodaka trebao 11 pokušaja. Mnogo je precizniji bio Buzećanin Vrkljan, koji je upisao 8/10.

U nedjelju još igraju Dubrava i Moslavina.