Liga prvakinja - Skupina D, 3. kolo, 24.10.2010, 14:00 h
Zvezda Zvenigorod 29:26 Podravka Vegeta
Podravka Vegeta

Podravka izgubila i u Rusiji

Josip Piršljin • nedjelja, 24.10.2010.

Rukometašice Podravke unatoč dobroj igri izgubile su i svom trećem nastupu u skupini D Lige prvakinja. Na teškom gostovanju u Rusiji poražene su od Zvezde iz Zvenigoroda rezultatom 29:26.

Nakon poraza od slovenskog Krima na domaćem parketu, ekipa Nevena Hrupeca bez bodova je ostala i na sljedeća dva gostovanja. U prošlom kolu Podravka je izgubila u Mađarskoj, a danas u Rusiji. Naše rukometašice u Čehovu su protiv izuzetno jake domaće momčadi odigrale odlično prvo poluvrijeme, no u nastavku padaju i Zvezda uzima dva boda. S novim porazom Podravka je ostala na zadnjem mjestu u skupini bez ijednog boda, dok su ih Györ, Krim i Zvezda skupili četiri.

Podravka je utakmicu otvorila s vodstvom od 2:0 i već na samom startu pokazala kako će biti dostojan suparnik Ruskinjama. Uz odličnu Ivanu Jelčić koja se već na početku razbranila, Kokice su u desetoj minuti došle do prednosti od četiri pogotka (1:5).

Poslije isključenja Nikice Pušić u 12. minuti, rukometašice Zvezde smanjuju vodstvo Podravke, no u 17. minuti naše igračice ponovno dolaze na plus četiri. Domaća ekipa svim snagama pokušava poravnati rezultat, ali zarađuju dva isključenja u kratkom roku što omogućuje Koprivničankama da na poluvrijeme odu s vrlo ugodnim vodstvom od tri gola razlike (11:14).

Ta se prednost, nažalost, nije dugo održala u drugom poluvremenu. Ekipa Jevgenija Trefilova zaigrala je puno agresivnije i već u devetoj minuti nastavka prvi put na utakmici prelazi u vodstvo (18:17). Iako su bile u zaostatku, Podravkašice se nisu predavale jer u 43. minuti vraćaju vodstvo na 20:19 i 21:20. Ipak, taj nivo igre nisu uspjele zadržati do kraja susreta.

U 51. minuti Vesna Milanović-Litre zarađuje isključenje i rukometašice iz Zvenigoroda prvi put imaju tri gola prednosti. Podravka ne uspijeva preokrenuti rezultat i utakmica završava pobjedom Zvezde 29:26. Svitlana Pasičnik je bila najbolja u gostujućoj ekipi sa šest golova, od čega četiri iz sedmerca. Jelčić je skupila 13 obrana, a Marta Žderić tri, dok je ruska vratarka Marina Skladčikova 14 puta skidala udarce Podravkašica. Ljudmila Postnova s osam golova bila je najefikasnija u pobjedničkoj ekipi.