Sevilli golijada, pobjeda Villarreala

Marin Pintur • nedjelja, 24.10.2010.

Sevilla i Villarreal su nastavili trend odličnih rezultata domaćih momčadi u osmom kolu Primere. U dvoboju Seville i Athletica viđena je prava golijada, dok je Villarreal nadigrao goste iz Madrida.

Vrlo je uzbudljiv bio dvoboj Seville i Athletica na Sanchez Pizjuanu. Nakon sedam pogodaka, tri jedanaesterca i jednog isključenja slavila je Sevilla s 4:3. Domaća je momčad na odmor otišla s prednošću od dva pogotka. Za to su najzaslužniji Luis Fabiano koji je zabio u 35. minuti, te Kanoute koji je u posljednoj minuti prvog dijela realizirao kazneni udarac.

Luis Fabiano je bio precizan opet u 62. minuti, te se tada činilo da će Sevilla rutinski privesti utakmicu kraju. Međutim, dvije minute nakon tog zgoditak uslijedilo je isključenje Sevillinog braniča Navarra. Gosti iz Baskije su brojčanu prednost dobro iskoristili u periodu od 74. do 77. minute. Glavni akter tog perioda je bio reprezentativni napadač Fernando Llorente postigavši dva pogotka. Puno sreće je imao pri drugom kada mu se lopta odbila točno na nogu nakon što mu je vratar domaćih Palop obranio jedanaesterac.

Nažalost po navijače gostiju, Sevilla je riješila utakmicu u 80. minuti. Opet je s bijele točke siguran bio Kanoute. Bilbao je ipak u posljednjim trenucima susreta uspio smanjiti, pogodak je postigao Gabilondo.

U posljednjoj utakmici nedjeljnog rasporeda Primere Dinamov protivnik u Euroligi Villarreal je slavio protiv Atletica. Tom je pobjedom "Žuta podmornica" došla na drugo mjesto na ljestvici, te za vodećim Realom zaostaje samo bod. Domaćima je za pobjedu protiv danas neuvjerljivog Atletica bio dovoljan po jedan pogodak u svakom poluvremenu. Već u devetoj minuti Villarreal je poveo preko Canija, a na početku nastavka, u 52. minuti za 2:0 se dobro snašao Rossi.