Zapad: Vodeći slavili

Mirza Seferagić • ponedjeljak, 25.10.2010.

U 11. kolu 3. HNL Zapad vodeća trojka upisala je pobjede dok njihov prvi pratitelj, Zelina, i dalje nastavlja s prosipanjem bodova.

Vodeća Crikvenica nastavlja s dobrim igrama, a ovaj su put na svom terenu bili bolji od Rudara s 2:1. Domaće je u vodstvo doveo odlični Mate Brajković u 29. minuti kada je glavom skrenuo loptu u gol gostiju. U 45. minuti kazneni udarac za Crikvenicu, a izborio ga je Kumić koji se sjurio u šesnaesterac gostiju gdje biva srušen. Najstrožu kaznu u pogodak je pretvorio opet Brajković za 2:0 domaćih.

Gosti su igrali vrlo oštro u drugom poluvremenu te su domaći ostali bez dvojice ozlijeđenih igrača (Brajković i Kumić). No, ni s takvom igrom nisu uspjeli doći do boda iako su uspjeli smanjiti rezultat u 72. minuti preko Munjasa. Domaći su izdržali do kraja te nastavljaju s berbom bodova.

Vezane vijesti

Vrapče je gostovalo u Poreču kod Jadrana te su ostvarili neočekivano visoku pobjedu od 5:0. Odluka o pobjedniku pala je nakon samo 35 minuta igre, a gosti su u tom periodu postigli čak četiri pogotka. Strijelci su bili Rašić, Petković te dva puta Trgočević. Konačnih 5:0 postavio je Tomšić u 90. minuti iz kaznenog udarca.

Radnik Legea je u Sesvetama dočekala Krk koji se nije dobro proveo, a izgubili su s 4:1. Domaći su bili bolji od samog početka, pa je ova pobjeda mogla biti i uvjerljivija. No, prvi pogodak pao je tek u 42. minuti, a za vodstvo domaćih pogodio je iskusni Vlado Petrović udarcem glavom.

Gosti su čak došli i do izjednačenja u 65. minuti preko Edija Petrovića koji, također, udarcem glavom postiže svoj pogodak. No, samo minutu kasnije dosuđen je kazneni udarac za domaće zbog igranja rukom nekog od gostujućih braniča, a novo vodstvo domaćima donio je Sergej Jakirović. Prednost od dva pogotka Radniku je donio Vinčić u 81. minuti sjajnim lobom preko gostujućeg vratara, a sve dvojbe oko pobjednika riješio je Pandža samo dvije minute kasnije.

Od ostalih susreta treba izdvojiti novi poraz Zeline u gostima kod Medulina (0:2) te tek drugu pobjedu Moslavine ove sezone, a stradala je Segesta s 1:0. Edo Flego zabio je oba pogotka za Grobničan u pobjedi protiv Novalje od 2:0 dok je Vrbovec bio uvjerljiv protiv Nehaja s 3:1. Dugo Selo se dugo mučilo protiv Rovinja, no na kraju su ipak slavili s 2:1, a pobjednički pogodak postigao je Monar u 90. minuti. Opatija i Orijent odigrali su 1:1.