Murcia zaustavila Real Madrid

Nikola Vlahović • utorak, 26.10.2010.

Ponovno Real Madrid nije uspio doći do pobjede u Kupu kralja. Iako je nadigrao trećeligaša Murciju, rezultat je nakon 90 minuta igre bio 0:0, a junak večeri je vratar Murcije, koji je fantastično reagirao u pojedinim situacijama.

Real Madrid znao je imati puno problema u Kupu, a to se pokazalo i prošle godine kada je favorizirani kraljevski klub ispao od Alcorcona. Zbog toga je prije utakmice s Murcijom Jose Mourinho zatražio od svojih igrača da maksimalno ozbiljno shvate tu utakmicu. Nije Portugalac uzalud to govorio, međutim, Real nije uspio doći do pobjede.

Prvih dvadesetak minuta utakmice prošlo je u potpunoj dominaciji Reala, međutim domaćini su se jako dobro branili i sve kombinacije Reala nisu mogle proći pokraj domaće obrane. Stoga su gosti pokušavali udarcima iz daljine, a nekoliko je puta zaprijetio Cristiano Ronaldo. Blizu pogotka Real je bio u 30. minuti, dobro je s vrha šesnaesterca tukao Granero, ali je lopta zatresla prečku domaćeg gola.

Murcia nije ništa pokušavala napraviti prema naprijed i bila je usmjerena samo na obranu vlastitog gola. U samoj završnici prvog poluvremena imao je Real dobru priliku, ali je udarac R. Albiola prohujao pored domaćeg gola. Svi napori Reala u prvih 45 minuta nisu okrunjeni pogotkom te se na odmor otišlo s rezultatom istim kao na početku utakmice, 0:0.

U drugom poluvremenu Real je nastavio s pritiskom, ali su najveće prilike gostiju bili udarci iz daljine, međutim, u tim udarcima nedostajalo je preciznosti. Kako se utakmica bližila kraju, igrači Reala bili su sve nervozniji, a veliku priliku Real je zapucao u 69. minuti. Ronaldo je izveo slobodan udarac s vrha šesnaesterca, vratar Murcije obranio je njegov udarac, a odbijenu loptu prihvatio je P. Leon i s pet metara je nije uspio pospremiti u gol, odličnom reakcijom domaći vratar spasio je svoju momčad.

Real Madrid je nadigrao Murciju u svim segmentima igre, međutim, domaćin se odlično branio i do kraja utakmice uspio je sačuvati svoju mrežu.

• Obrisan korisnik27.10.2010. u 11:22
    Izgleda da ove godine Reala ide doma, a Barcelonu u gostima.
  • Obrisan korisnik27.10.2010. u 11:02
    Pep također jako ozbiljno shavaća kup utakmice.
  • Vugi727.10.2010. u 01:47
    A i ti svašta igraš na kladionici... Pa koef je bio koliko? 1,14? Ja tu siću ni ne stavljam jer profita nema previše, a gubitak je osjetniji.
    Vugi7
  • Hrvoje199027.10.2010. u 00:50
    ma lako za to, dogodi se i takva večer, to je prilika da anonimni igraci ugrabe svojih 5 minuta...nema tu greške, dere ih Real na Bernabeu, i svi zadovoljni
    Hrvoje1990
  • Obrisan korisnik27.10.2010. u 00:37
    E JBIGA, PROLAZE SIGURNO, AL NEMOŽE UVIJEK. PA TO JE KUP KOJI NIKO OSIM VELIKOG MOURINHA NE DOŽIVLJAVA OZBILJNO, KOD NJEGA NE POSTOJI NEVAŽNA UTAKMICA. TEŠKO JE IGRAČIMA NABITI MOTIV, ALI SUGURNO OD NAJAVLJENIH KAZNI ZA IGRAČE NEMA NIŠTA.