Zadar slavio u Pioniru

Lovro Štrbinić • petak, 29.10.2010.

U prvoj utakmici petog kola NLB lige u Pioniru su snage odmjerili igrači Crvene zvezde i Zadra. Bolju igru tokom cijele utakmice na kraju su u pobjedu pretvorili Zadrani, kojima je to druga pobjeda ove sezone...

U utakmicu u Pioniru bolje je ušao Zadar i od samog početka igrači Zvezde bili su u stalnom rezultatskom zaostatku. Razlika nije bila velika, ali je s vremenom rasla, pa nakon kraja prve dionice Zadrani, uvelike zahvaljujući inspiriranom Caru imaju +5.

U drugoj četvrtini nastavljaju se događanja iz prve, pa prednost i dalje stalno raste u korist gostiju. U zadnjoj akciji prvog dijela Šime Olivari polaže za dotad najvećih +12.

Treća dionica također ne donosi ništa novo i u zadnjih deset minuta igre ulazi se s rezultatom 53:66. Do kraja utakmice Zadar je imao priliku otići i na veću razliku, ali je s druge strane i Zvezda moga zakomplicirati situaciju. Ipak, na kraju je na semaforu ostao zapisan rezultat 76:89.

U redovima Zadra najefikasniji igrač bio je junak utakmice Marko Car s 28 postignutih poena kojima je pridodao pet skokova i dvije asistencije, dok je domaćine predvodio Nedović s 19 poena.

• ElKun1030.10.2010. u 10:02
    Lipog li rezultata, još u gostima protiv Srba. Nadam se da je ovo početak puta prema vrhu. Bravo, Zadre, samo tako dalje!
    ElKun10
  • Obrisan korisnik30.10.2010. u 09:36
    Ugodno iznenadjenje!
  • Obrisan korisnik30.10.2010. u 09:02
    Zvezda je u totalnom rasulu, i zavrsila je pod stecajem prosle godine...Ja uopste ne vidim poentu njihovog igranja ove jadranske lige sem sto brukaju nekada "veliki klub" Za sve je kriva uprava (citaj) lopovi, koji se menjaju kao carape...sto ne unisti jedan, to sredi onaj drugi i tako u krug. Tonu... [više na forumu]