Pobjeda Cibone u derbiju

Mirza Seferagić • nedjelja, 31.10.2010.

Košarkaši Cibone slavili su u gradskom derbiju protiv KK Zagreba s 87:77. Pobjedu su ''gostima'' donijeli Tomislav Zubčić s pogođene tri trice u trećoj četvrtini te Bojan Bogdanović s 23 poena, a njima se priključio i Leon Radošević te su Cibosi zaostatak od -9 na poluvremenu pretvorili u prednost +3 na ulasku u posljednju četvrtinu. Cibona je bila bolja u drugom poluvremenu te je zasluženo slavila.

Cibona je bolje ušla u utakmicu te su u trećoj minuti poveli sa 7:2, no onda je trener Zagreba Denis Bajramović pozvao minutu odmora te su Mravi nakon toga okrenuli rezultat u svoju korist. Vrlo dobra igra u obrani Zagreba nije dopuštala lagane poene igračima Cibone te su domaći prvo veće vodstvo imali u posljednjoj minuti prve četvrtine nakon Kasunovog zakucavanja, a bilo je 20:13. Vrbanc je potom pogodio tricu s istekom vremena što je Ciboni donijelo samo -4 na odlasku na prvi odmor.

Mario Kasun je pogodio za velikih +10 (41:31) minutu prije kraja drugog perioda, a onda je tricom uzvratio Bojan Bogdanović. No nakon timeouta Zagreba, Alex Renfroe polaže s istekom vremena za 43:34 vodstvo na poluvremenu. Odličan je danas bio Mario Kasun koji je već u prvom dijelu ostvario double-double učinak od deset koševa i 12 skokova od čega osam napadačkih.

Početak drugog dijela pripao je Ciboni koja koševima Bogdanovića i Leona Radoševića dolazi na samo -3 (43:40), no uzvraćaju Mulaomerović i Simon za 50:43. Potom je na scenu stupio Tomislav Zubčić koji pogađa tri trice zaredom kojima odvodi Cibonu na 59:52, ali i Mravi imaju svog junaka u vidu Krune Simona koji smanjuje na 57:59. Najbolji Cibonin strijelac danas, Bogdanović, pogađa tricu za 62:57 na što Simon odgovara svojim košem za -3 na kraju treće četvrtine (59:62). Cibonini glavni igrači u ovom su preokretu bili Zubčić, Radošević i Bogdanović koji su sjajnim potezima okrenuli rezultat u svoju korist.

Domaći su došli u probleme pred kraj utakmice kada je peti prekršaj napravio Luka Žorić, a u idućem se napadu ozlijedio i Renfroe koji se više nije vraćao na parket. Potom je i Rok Stipčević pogodio za 78:71 vodstvo Cibone, pa je bilo teško očekivati preokret Mrava. Do kraja utakmice smo uglavnom gledali izvođenja slobodnih bacanja na obje strane, a posljednjih šest su izveli Cibonini igrači Pašalić i Stipčević za konačnih 87:77.

Kod Mrava su najbolji bili Simon (17 poena), Kasun (16 poena i 14 skokova) te Mulaomerović s 15 postignutih koševa dok su Cibonu predvodili Bogdanović s 23 poena te Pašalić sa 17 poena i devet skokova.

• Obrisan korisnik31.10.2010. u 23:51
    Dečki pokazuju kako se igra srcem i kako se unatoč svim problemima u klubu razbijaju mnogo jače momčadi (barem po imenima, jelte.) Žao mi je prvotimaca koji moraju igrati 35-40 minuta po tekmi ali nadam se da će se i to malo olakšati kada se vrate Rozić (na krilima) i Lalić (pod obručem). Heja heja... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik31.10.2010. u 22:47