1. Hrvatska nogometna liga, 13. kolo, 30.10.2010, 17:00 h, Stadion Gradski vrt, Osijek, gledatelja: 2.500
Suci: Goran Proleta (Opuzen), Petar Gabrilo (Split), Marin Ivanković (Split)
Osijek
Osijek
0:0(0:0) Varaždin
Varaždin

Varaždinci iščupali bod

Mario Plavčić • subota, 30.10.2010.

Pred oko dvije tisuće promrzlih gledatelja na Gradskom vrtu, Osijek i Varaždin odigrali su 0:0. Bodom su svakako zadovoljniji gosti koji su cijeli susret bili u podređenom položaju, no Osječani su po tko za koji puta promašivali nemoguće.

Prva ozbiljnija prigoda zbila se u 6. minuti i to pred vratima Varaždinaca - nakon ubačaja u šesnaesterac Nikšić je tukao atraktivno škaricama, ali lopta je otišla preko vrata.

Četiri minute kasnije ponovno se u izglednoj prigodi našao Vedran Nikšić, ali je siguran bio vratar gostiju Krklec. I gosti su pokazali zube u 12. minuti- u prilici našao se iskusni Vugrinec, ali je bio za milimetar prekratak.

Nova opasnost pred gostujućim golom dogodila se u 15. minuti - Lukačević je precizno ubacio, a Miličević glavom pogodio ravno u vratara gostiju. U 19. minuti Miličević je ubacio s desne strane, a Kvržić pucao snažnim volej-udarcem, ali preko gola.

Šorša je u 22. minuti dobro uposlio Kvržića, a ovaj je previše zakomplicirao i na koncu slabo pucao. Novu veliku prigodu Osječani su propustili u 28. minuti nakon sjajne solo-akcije Šorše koji je išao dodavati s dva metra umjesto da je uputio udarac.

Igra se primirila do 42. minute, a onda su zaprijetili i gosti. Nakon prekršaja na Sačeru Varaždinci su izveli uigranu akciju, lopta je došla na pet metara gdje se nalazio Vuga koji je poslao loptu u mrežu, no gol je poništen zbog navodnog zaleđa.

I nastavak susreta bolje se otvorili domaći igrači, najprije je izglednu prigodu propustio Miličević, nedugo zatim Vidaković, a onda i Nikšić koji je izvrsno pucao, ali lopta je otišla malo preko vrata već svladanog Krkleca. Nevjerojatno je što su do tada sve promašili Osječani.

U rubriku "nemoguće" još jednom se upisao Kvržić u 65. minuti koji je ponovno promašio stopostotnu prigodu s dva metra. Gosti su i dalje igrali na kontranapade, a jedan takav se dogodio u 68. minuti kada se ponovno Vugrinec našao oči u oči s Kardumom koji je izvrsno reagirao.

Nastavila se serija promašaja Osječana, ponovno je Nikšić imao izglednu šansu s pet metara i ponovno je slabo reagirao. Bila mu je to ujedno i posljednja prigoda za pogodak jer ga je Karačić zamijenio Prijićem. Na koncu - remi je rezultat koji će svakako više zadovoljiti goste.

• Obrisan korisnik01.11.2010. u 09:38
    stvarno dobra tekma, jedino su golovi nedostajali...nisam gledao oko sokolovo pa ako mi može netko reći jel bilo koje od tih spornih zaleđa pogreška pomoćnika? Čini mi se da je lik poprilično griješio na štetu jednih i drugih?
  • Obrisan korisnik30.10.2010. u 23:55
    Pa koliko Osijek više može promašiti ove sezone... Strašno!!!
  • Obrisan korisnik30.10.2010. u 22:58
    Gledam oko sokolovo i pokažu četri-pet spornih zaleđa, a ne pokažu ono kod postignutog gola, e majstori...
  • Obrisan korisnik30.10.2010. u 21:28
    Vuga je dobar ali treba počet zabijat golove i donosit 3 boda varteksu jer on je napadač koji si nesmije dopustiti takve kikseve toliko je več kola prošlo a još nije zabil gola uostalom fulal je penal protiv HD -a a on je stari lisac i zbog golova je došel u varteks zar ne?
  • Obrisan korisnik30.10.2010. u 20:24