Ostali sportovi

Aksentijević: "Zaboraviti SAD"

Ivana Strahija • nedjelja, 31.10.2010.

U drugom kolu Svjetskog prvenstva u Japanu naše odbojkašice nisu oduševile kao u prvom, a izbornik je pokušao svoje izabranice nakon poraza u potpunosti okrenuti Tajlandu, idućoj prepreci.

Iako su izgubile od Amrikanki, Hrvatice su daleko od krize. Pred sobom imaju još tri utakmice, već u nedjelju susreću se s Tajlandom: "Svi moramo biti svjesni da je Amerika jedna od najjačih ekipa na svijetu, koja ima fantastičnu obranu. Mi smo se na Kubi emocionalno istrošili, pa SAD možemo shvatiti kao priliku za učenje, ali moramo zaboraviti poraz i ne smijemo dopustiti da nas on zakoči", kazao je u najavi susreta s Tajlandom hrvatski izbornik Miroslav Aksentijević.

Treba na umu imati i to da je baš svim igračicama naše reprezentacije ovo prva svjetska smotra koju igraju, pa su oscilacije za očekivati. Hrvatice su u utakmici protiv SAD-a također bile i malo umorne, jer su u petak igrale posljednju, a u subotu prvu utakmicu dana, no susret s Tajlandom, u 15.30 po japanskom vremenu, trebao bi biti pun pogodak što se termina tiče.

6 Kazahstan 2 0 2 126 170 0.741 1 6 0.167

Nedjeljne hrvatske protivnice u subotu su se osladile pobjedom protiv Kazahstana, do koje su ipak došle u četiri seta. U prva dva seta Tajlanđanke osvajaju dva boda, najviše zahvaljujući Onumi Sittirak i njenom snažnom smeču, koju su suigračice 'hranile' loptama. Iako se s druge strane Olga Drobiševskaja zdušno trudila zadržati svoju ekipu u igri, to joj je pošlo za rukom tek u trećem setu.

U toj dionici Tajlanđanke su nestale s terena, a Kazahstanke i prebrzo dolaze do +8 poena, pa je izbornik Tajlanda Kiattipong Radchatagriengkai prisiljen tražiti, brzo jedan za drugim, dva time-outa. To nije pomoglo i Kazahstan smanjuje na 2:1. U posljednji set obje ekipe ulaze prilično umorne, no do zadnjih atoma snage prije su došle Tajlanđanke i napravile 11:7. Izbornica Kazahstana Neli Čšerbakova pokušava dozvati bolju igru svoje ekipe, ali u tome ne uspijeva.

Svoj susret odigrale su i Kubanke s Njemicama, a čisti poraz od 0:3 pokazao je da poraz od Hrvatske nije bio slučajnost. 'Sramotni' poraz Kubanke su planirale nadoknaditi nad Njemačkom, pa su tako i započele prvi set te brzo otišle na 12:6, na krilima Yanelis Santos i Kenie Carcaces. I kad se činilo da su se Kubanke u potpunosti oporavile, u igru Njemice vraćaju pogreške protivnica, servisi u mrežu i lopte koje je bilo lako blokirati.

U drugom setu je Njemačka došla čak do +10 (23:13), a odlična je bila Margareta Kozuch (ukupno 15 poena). Iz takvog rezultatskog deficita Kubanke se baš nikako nisu mogle vratiti. U posljednjem setu su Kubanke krenule nešto bolje, no čim su Njemice zatvorile Yoanu Palacios odmah su dostigle Kubu.