Raštane nastavljaju niz

Vedran Babić • utorak, 02.11.2010.

Odigrano je i 13. kolo 3. HNL Jug. Vodeće Raštane upisale su još jednu laganu pobjedu baš kao i njihovi prvi pratioci iz Neretvanca, koji su slavili u derbiju protiv Omiša. Neretva i Mladost su, pak, i dalje na začelju...

Raštane su nastavile svoj impresivni niz pobjeda u domaćim utakmicama. Sada su na učinku 6/6 uz gol razliku 15:2, a u posljednjoj utakmici s 3:1 su bile bolje od Hrvaca. Na odmor se otišlo s rezultatom 1:1, no Kurtin i Srzentić u nastavku su donijeli nova tri boda lideru.

Drugoplasirani Neretvanac također je slavio na svom travnjaku i tako zadržao minus od osam bodova u odnosu na Raštane. Opuzenci su istim rezultatom bili bolji od trećeplasiranog Omiša u derbiju kola. Gosti su poveli u 11. minuti zahvaljujući autogolu Parmaća, no od tog trenutka sve je bilo u znaku domaćina, koji je dvama pogocima Mihaljevića i jednim Čame produljio niz neporaženosti na domaćem terenu (pet pobjeda, dva remija).

Primorac iz Biograda je kod kuće s 2:1 porazio Konavljanin i tako preskočio Velebit na četvrtoj poziciji. Benkovčani su u Pločama poraženi od Jadrana, koji ih je također prestigao baš kao i Dinara, koja je s minimalnih 1:0 prikovala Mladost za dno ljestvice.

Zagora je s 2:0 bila bolja od GOŠK-a, a posebno valja izdvojiti sjajan pogodak Alfirevića za 2:0 u 90. minuti kada je s pola terena lobovao gostujućeg vratara. Uskok je peticom ispratio Zmaj iz Makarske, a Jadran (KS) je s 2:0 nadvisio Neretvu, pretposljednju momčad ljestvice.

Jedinu gostujuću pobjedu kola ostvario je Primorac 1929, koji je prekinuo niz od šest poraza savladavši Zmaja u Blatu s 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Milina u 57. minuti.