Monaco 2:2 Bordeaux
Bordeaux

Strijelci raspoloženi

Maja Giljanović • utorak, 02.11.2010.

Francuska liga slovi za najzatvoreniju od liga tzv. Petice, ali u odgođenoj utakmici 11. kola Le Championnata malobrojni gledatelji na stadionu Louis II mogli su uživati u četiri pogotka. Užitak bi bio i veći da je Monaco u posljednjih 25 minuta izdržao i da nakon preokreta na 2:1 u 64. minuti devet minuta poslije nije poklekao i podijelio bodove s Žirondincima.

24 sata nakon što se nebo u nedjelju, samo sat i pol prije starta utakmice, otvorilo nad Monacom i odgodilo susret 11. kola Le Championnata između Monaca i Bordeauxa vodstvo lige je odlukom o novom terminu zadovoljilo oba tabora.

Uprave Monaca i Bordeauxa za novi sastanak su zagovarale upravo utorak u 19 sati i COC im je udovoljio. Bordeaux se u međuvremenu vratio kući, odradio jedan trening iza zatvorenih vrata Chaban-Delmasa i u Kneževinu ponovno doputovao jutros, na put je Jean Tigana poveo i Michaela Cianija, ali 26-godišnji reprezentativac treneru nije bio na raspolaganju.

Disciplinska komisija Cianija je kaznila jednom utakmicom neigranja, suspenzija je na snagu stupila u ponedjeljak, a da je gostovanje u Monaco odrađena kada je i bilo predviđeno Ciani bi kaznu očistio u 12. kolu protiv Valenciennesa. Ovako je zbog odgode propustio susret u kojem su, pomalo neuobičajeno za francuske prilike, postignuta četiri gola.

Gosti su zabili samo jednom, ali dovoljno da izvuku bod jer prvu je loptu iza leđa Ruffiera postigao Monacov Traore. Vodstvom Bordeauxa od 10. minute završilo je prvo poluvrijeme, ali u 20 minuta nastavka Monaco je preokrenuo.

Izjednačio je Park u 49. minuti, Coutadeur je zabio za vodstvo domaćina, ali u 73. minuti Jussie je stvari vratio na početak. Coutadeur je šest minuta prije kraja zaradio drugi žuti i prijevremeno krenuo pod tuš, ali bliže pobjedi je bio Monaco samo što je meč-loptu Mbokanija u četvrtoj minuti nadoknade skinuo Carrasso.

Za drugu utakmicu koja je proteklog vikenda odgođena, sa subote na nedjelju, a u nedjelju na neodređeno vrijeme, susret na Velodromeu između Marseillea i Rennesa, novi termin je i dalje nepoznat.

Najlogičnijom izgleda opcija da se odigra u utorak 30. studenog ili srijedu 1. prosinca, a druga opcija je srijeda 15. prosinca koju delikatnom čini ubrzani ritam Marseillea, 8. prosinca dočekuje Chelsea, 11. gostuje u Auxerreu, 19. je domaćin Lyonu i 22. putuje u Brest.