Lovrenu 15 minuta, Lyonu tri boda

Maja Giljanović • subota, 30.10.2010.

Sochaux se prošle sezone na Gerlandu osladio punim plijenom, pokazao je zube Lyonu i ovog puta, ali Lavove je nakon što je Brown u 66. minuti poništio vodstvo Michela Bastosa iz prvog poluvremena spasio Lyonov 'tić Alexandre Lacazette.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren je utakmicu 11. kola Le Championnata startao na klupi, u 78. je minuti zamijenio Jimmyja Brianda i odigrao posljednjih 15-ak minuta susreta u kojem je Lyon slomio otpor Sochauxa i probio se za šest pozicija na osmo mjesto.

Lavovima je vodstvo u 29. minuti osigurao Michel Bastos, ali Sochaux koje je prošle sezone usred Gerlanda slavio 2:0 i ovog je puta pokazao zube i preko Ideyea Browna izjednačio u 66. minuti.

Vezane vijesti

Veselje gostiju nije dugo trajalo, samo tri minute poslije Alexandre Lacazette je zabio i spasa Sochauxu više nije bilo. Lacazette je 19-godišnji aspirant Lyonove škole, prošao je sve reprezentativne uzraste, debitirao je u svibnju protiv Auxerrea, u novoj sezoni je skupio 33 minute, a večeras je uskočio u 42. minuti umjesto ozlijeđenog Michela Bastosa i postigao svoj prvi gol na prvoligaškim travnjacima.

Došlo je i do smjene na čelu, prvoligašku karavanu predvodi dojučerašnji drugoligaš Brest. Igrači Alexa Duponta u prvenstvu su nakon 0:1 u Lyonu u kolovozu protiv Saint-Etiennea upisali i osmu utakmicu bez poraza.

Vratar Bresta Steeve Elana u Le Championnatu nije primio ni gola već 794 minute, a njihovi strijelci su protiv Les Vertsa pun plijen izborili u posljednjih 10 minuta golovima Marija Ličke i Romaina Poyeta.

Brest je skupio 21 bod i vodi dva boda ispred Rennesa i tri ispred Marseillea čiji je međusobni susret na Velodromeu odgođen zbog pljuska i orkanske bure. Provizorni novi termin je nedjelja u 17 sati, ali definitivna odluka bit će donesena sutra u 13 sati.

Poput Lyona i Bresta prednost domaćeg terena su iskoristili i Auxerre protiv Nice i Lorient protiv Arles-Avignona. I na l'Abbe-Deschampsu i na Yves Allainmatu na semaforu je nakon 90 minuta pisalo 2:0, Auxerre je slavio golovima Birse i Pedrettija, a Lorient Gameira i Kitambale.

Lens Vedrana Runje i Gregoryja Sertica izvukao je bod u Toulouseu. Runju je iz penala koji je Yahia skrivio na Didotu probio Machado već u 5. minuti, ali Yahia se iskupio u 28. minuti i zabio za 1:1. Sertic je odigrao posljednjih 15-ak minuta, a Runje je bio standardno dobar s tim da je bivšeg hajdukovca pomazila i sreća, Dido je u 87. minuti pogodio prečku.

Golovima najbogatiju utakmicu odigrali su Caen i Nancy. Normandijci su poveli u 12. minuti preko El-Arabija, a gosti su do kraja poluvremena preokrenuli iz jedanaesterca Hadjija u 36. i autogolom Tafforeaua u 39. minuti. Bjelokošćanin Kandia Traore je u 52. minuti stvari vratio na početak, ali Malijac Bakaye Traore u 70. je minuti zabio za jedini večerašnji pun plijen gostiju.