Mandanda skinuo penal

Maja Giljanović • srijeda, 01.12.2010.

Obje večeras odigrane zaostale utakmice Le Championnata završene su podjelom bodova, Marseille je na svom terenu u susretu 11. kola odigrao 0:0 protiv Rennesa, a u susretu 13. kola Valenciennes je protiv Saint-Etienne 15 minuta prije kraja izjednačio na 1:1.

Marseille je u zaostaloj utakmici 11. kola Le Championnata propustio priliku opipljivije se na čelu odvojiti od Lillea i Bresta, ali Didier Deschamps i 50,057 navijača na Velodromeu mogu još biti i zadovoljni.

U četvrtoj minuti goste je u idealnu situaciju doveo Mandanda. Golman prvaka zakasnio je u intervenciji i neregularno u svom šesnaestercu pokupio Montana, ali nakon što mu je sudac progledao kroz prste i dao mu samo žuti karton, 26-godišnjak se iskupio nepunu minutu poslije. Kembo-Ekoko je pucao, ali Mandanda ga je pročitao, bacio se na pravu stranu i izbacio loptu u korner.

U 14. minuti neoprezan je bio i Heinze, oštro je startao na Kemba, ali sudac je ovog puta ostao nijem. U tom se trenutku probudio i Marseille, ali Brandao u 16., Lucho Gonzalez u 25. i ponovno Argentinac u 73. minuti nisu pronašli put lopti iza leđa Doucheza.

Marseilleu je ovo deveti bod koji je ispustio na Velodromeu i prvi put nakon 19 utakmica uzastopce u ligi da su mu strijelci ostali suhog baruta.

Bodove su podijelili i Valenciennes i Saint-Etienne, u zaostaloj utakmici 13. kola gosti su golom Rivierea vodili od 15. minute, ali nisu izdržali silan pritisak Valenciennesa u drugom poluvremenu. Bila je to viktorija na gol Janota, 33-godišnjak je skidao koliko je mogao, ali na koncu je 15 minuta prije kraja poklekao na šutu Danica.