Cernik ponovo slavio, Lončarek četverostruki strijelac

Damir Žbulj • utorak, 02.11.2010.

Odigrani su svi susreti 13 kola 3. HNL – Istok. Cernička Mladost je nastavila svoj pobjednički niz te je u derbiju minimalno porazila Bjelovar. Slatina je pregazila Croatiju iz Đakova, dok je drugoplasirana Slavija na svom terenu dobila Slobodnicu.

Bitka za vrh vodila se u Cerniku, a domaći nogometaši uspješno su preskočili još jednu prepreku. Protiv Bjelovara stigli su do pete uzastopne pobjede. Pobjednički zgoditak postigli su u posljednjoj minuti susreta, uz veliku pomoć gostujućih nogometaša, koji su s dva isključenja olakšali posao vodećoj momčadi prvenstva. Krunoslav Pečar je već u 32. minuti zaradio drugu javnu opomenu i tako ostavio Bjelovar s desetoricom, ali do odmora domaći nisu uspjeli zatresti mrežu suparnika. U nastavku, kao da jedan igrač manje nije bio dovoljan, Zvonimir Pavleković, zbog udaranja protivničkog igrača bez lopte, dobiva izravan crveni karton. Devetorica gostujućih nogometaša uspješno su se branili sve do 90. minute kada Vjekoslav Juraković postiže pobjednički pogodak, za veliko slavlje Mladostaša.

Zasluženu i uvjerljivu pobjedu upisali su nogometaši Slatine. Čak šest pogodaka utrpali su u mrežu Croatije iz Đakova. Gosti su posljednje plasirana momčad prvenstva i uvjerljive pobjede Slatine bila je očekivana. Domaći su dominantno krenuli te su preko Vinkovića i Lončareka na poluvremenu vodili s 2:0. U drugom dijelu još četiri zgoditka u mreži gostiju. Lončarek postiže još tri pogotka do 71. minute utakmice, a točku na i postavlja Ugarković, tri minute prije kraja. Slavija iz Pleternice je s 2:0 svladala Slobodnicu, a pobjedom su se našli na drugom mjestu prvenstvene ljestvice.

Belišće je s 3:1 bilo bolje od Mladost iz Preloga. Domaći su poveli već u drugoj minuti preko Ratkovića te se minimalnim vodstvom odlazi na odmor. U nastavku, bude se gosti, a do izjednačenja dolaze u 62. minuti. Pogodak postiže Bađari. Isti igrač je i tragičar susreta jer u 75. minuti zbog psovanja pomoćnog suca dobiva crveni karton te tako ostavlja svoju momčad u nezavidnom položaju. Brojčanu prednost domaći koriste šest minuta kasnije, a pogodak postiže Jurčević. Marko Hannich u posljednjoj minuti susreta postiže treći zgoditak za Belišće i postavlja rezultat na konačnih 3:1.

Nogometaši Đakova ugostili su kolege iz Lipika te su ih kući ispratili s porazom od 3:1. Domaći su rano poveli, a strijelac je bio Bešlić u desetoj minuti prvog dijela. Prednost su povećali u 83. minuti preko Švađumovića te je sve upućivalo na mirnu završnicu. Ipak, u posljednjoj minuti, Milašinović iz penala smanjuje na 2:1, a sve dvojbe oko pobjednika, svojim drugim pogotkom, otklanja Bešlić zgoditkom na samom kraju dvoboja.

Graničar je u Županji svladao Otok rezultatom 3:2. Domaći su idealno otvorili utakmicu jer u već u prvoj minuti Pejaković zabija za 1:0. U 13. minuti gosti dolaze do izjednačenja, a pogodak postiže Proleta. Na odmor se odlazi neodlučenim rezultatom, a već u prvoj minuti nastavka ponovo šok za goste. Pejaković je opet strijelac i Graničar vodi 2:1. Proleta, također svojim drugim pogotkom, vraća stvari na početak u 67. minuti dvoboja. Međutim, Ante Topić, u 71. minuti susreta postiže pobjednički pogodak za domaće te postavlja konačni rezultat susreta.

Nogometaši Nedelišća su u Križevcima ostali neporaženi, a pogodak vrijedan boda postigli su sedam minuta prije kraja susreta. Do poluvremena se početni rezultat nije mijenjao, ali u nastavku susreta domaći su uspjeli povesti. Ćorić je strijelac u 65. minuti. Igrala se 83. minuta kada Ivan Jarić zabija za 1:1 i tako donosi važan bod svojoj ekipi. NAŠK je na svom terenu poražen od Podravine 0:2. U trećoj minuti nastavka pogodak za goste postiže Valjak. Domaći ostaju s igračem manje u 54. minuti, kada Tominac zbog udaranja protivničkog igrača dobiva izravan crveni karton. Gosti nakon isključenja u potpunosti preuzimaju inicijativu, a nakon drugog pogotka, kojeg postiže Mladen Vađunec u 65. minuti, mirno privode utakmicu kraju.

Osječka Olimpija je do treće pobjede stigla protiv Koprivnice. Međutim, i u ovom susretu vidjeli smo dva crvena kartona za gostujuću ekipu, koji su tako olakšali posao domaćim nogometašima. Olimpija je povela u 14. minuti preko Tabaka. Mate Milas u 59. minuti, zbog vrijeđanja četvrtog suca, dobiva crveni karton, a domaći koriste prednost u 67. minuti i golom Živkovića odlaze na 2:0. U 78. minuti tračak nade za Koprivnicu jer Goran Jagić smanjuje na 2:1, ali Smolakovo isključenje u 89. minuti ostavlja goste s devetoricom i bez prave šanse za preokret. U posljednjoj minuti utakmice Živković postiže svoj drugi pogodak na susretu te tako u potpunosti rješava pitanje pobjednika.