Bundesliga, 11. kolo, 05.11.2010, 20:30 h
Schalke 04 3:0 St. Pauli
St. Pauli

Raul donio drugu pobjedu Schalkeu

Josip Piršljin • petak, 05.11.2010.

U prvom susretu 11. kola njemačke Bundeslige nogometaši Schalkea ostvarili su tek drugu pobjedu. Slavili su na domaćem terenu protiv St. Paulija s 3:0, a junak utakmice bio je Raul s dva pogotka.

Ovom pobjedom ekipa Felixa Magatha je barem na jedan dan pobjegla iz zone ispadanja i s devet bodova trenutno drži 15. poziciju na tablici. Unatoč porazu, St. Pauli je s četiri boda viška pozicioniran dva mjesta iznad Schalkea.

Pred nešto više od 60 000 gledatelja na Veltins-Areni, Schalke je prikazao uvjerljivu igru i relativno lako došao do sva tri boda protiv gostiju iz Hamburga. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić bio je na klupi domaće momčadi, ali Magath nije koristio njegove usluge u večerašnjoj utakmici.

Schalke je od prve minute krenuo napadački u potrazi za što ranijim pogotkom. To im je i uspjelo u 14. minuti kada je Japanac Atsuto Uchida prošao po desnoj strani i poslao loptu prema Klaas-Jan Huntelaaru, no Nizozemac je lijepo propušta za Raula koji to zabija i dovodi svoju ekipu u vodstvo. S rezultatom 1:0 se otišlo na odmor premda su domaći imali još nekoliko prilika.

Schalke nedugo nakon početka drugog poluvremena dolazi i do drugog pogotka. U 54. minuti udarac iz kuta izveo je Jefferson Farfan, a najviši u skoku bio je Huntelaar koji loptu šalje pored nemoćnog Thomasa Kesslera.

Konačnih 3:0 postavlja Raul u 81. minuti svojim drugim pogotkom na utakmici. Lopta je dugo kružila oko šesnaesterca St. Paulija, da bi došla do Lukasa Schmitza koji pronalazi Raula samog pred praznim gostujućim vratima i Španjolac zabija bez problema.