Borna Rupnik • subota, 06.11.2010.

Mladen Petrić donio je pobjedu svojem HSV-u dok je u Mönchengladbachu palo šest golova, a Bayern se svojski namučio da uzme barem bod...

Njemački prvak Bayern neplanirano se našao u rezultatskom minusu kod posljednjeplasirane Borussije (M) već u petoj minuti, kada je centaršut Patricka Herrmanna prevario Butta i odsjeo u mreži. No, bavarski je div brzo uzvratio: Toni Kroos ubacuje, a Mario Gomez iz blizine zakucava loptu za 1:1.

Potom su u dva navrata tresao okvir gola Borussije, a za zasluženo vodstvo gostiju odgovorni su dodavač Danijel Pranjić i spretni strijelac petom Bastian Schweinsteiger. Međutim, Schweinsteiger je samo dvije minute poslije promašio jedanaesterac.

Borussia je iz svlačionice izašla znatno odlučnija te je u 56. i 60. minuti preokrenula rezultat. Dva dobra proigravanja realizirali su Marco Reus i Igor de Camargo, koji je na poluvremenu ušao u igru umjesto Idrissoua, a zanimljivo je da su si Reus i De Camargo međusobno i asistirali. Ipak, bod je sastavu Louisa van Gaala osigurao Philipp Lahm u 84. minuti, nedugo nakon što je Pranjić izašao, a Ivica Olić zbog ozljede ne kandidira za sastav.

U Hamburgu se također nije dugo čekalo na prvi pogodak. Poslije samo šest minuta igre u kaznenom prostoru pada Demba Ba, sudac pokazuje na bijelu točku, Sejad Salihović ne griješi. HSV je tada krenuo po poravnanje, jednu je priliku glavom imao i naš Mladen Petrić, dovoljno spreman da počne u udarnoj postavi. Ipak, trud im se isplatio u zadnjoj minuti prvog poluvremena, kada je upravo Petrić s druge stative pronašao Heika Westermanna, a on iz blizine gura loptu preko crte.

Mreže su u borbi za vrlo vrijedne bodove mirovale sve do 83. minute. Tada je Ze Roberto ubacio s lijeve strane, a najviše skočio Petrić i kaznio slabu reakciju Hoffenheimove obrane za konačnih 2:1. Boris Vukčević igrao je od 64. minute, a Josip Šimunić nije nastupio zbog zdravstvenih problema.

Eintracht se na svom terenu sigurno obračunao s gostima iz Wolfsburga. Prvi strijelac lige Theofanis Gekas doveo je domaćina u vodstvo u 26. minuti, prednost je udvostručio Pirmin Schwegler, a Gekas je svoj golgeterski konto podebljao u 55. minuti s bijele točke. Mario Mandžukić na poluvremenu je zamijenio Brazilca Grafitea, a počasni pogodak djelo je Ashkana Dejagaha iz 66. minute. Drugoplasirani Mainz pao je kod Freiburga zahvaljujući golu Cissea s 11 metara u 64. minuti. Ivica Banović i Zvonko Pamić utakmicu su odgledali s klupe za pričuve.

Euforija u Kölnu poslije odlaska Zvonimira Solde i dolaska Franka Schaefera splasnula je u Nürnbergu. Jens Hegeler prvi je svladao Miru Varvodića, s 20 metara, poravnao je Pedro Geromel na asistenciju Milivoja Novakoviča, no novu prednost domaćinima glavom donosi Ilkay Gündogan pri samom kraju prvog dijela. Pobjedu je zapečatio Julian Schieber, a Mato Jajalo dobio je zadnjih pola sata.

• cameosis07.11.2010. u 00:05
    @ balthazar, napisao si točno što sam mislio. nadam se da će petrić redovno zabijati ali hamburg gubiti, da šupiraj gnjidu veha.
    cameosis
  • Balthazar06.11.2010. u 21:51
    Ovo me malo podsjeća na Bayern prošle godine kada je Olić na početku bio četvrti napadač, a na kraju spasio Van Gaala. Svaka čast Mladenu iako mi nije drago da svojim pogocima spašava upravo Veha koji ga je stavio na klupu.
    Balthazar
  • Obrisan korisnik06.11.2010. u 19:52
    Petrićev gol je majstorski ulet između trojice statičnih obrambenih igrača, ali se mora priznati da ih je igrački i po šansama Hoffenheim pregazil.
  • Obrisan korisnik06.11.2010. u 17:30