Damir Žbulj • nedjelja, 07.11.2010.

U posljednja tri susreta 11. kola njemačke Bundeslige Borussia (D) je u gostima slavila protiv Hannovera i povećala prednost na vrhu ljestvice, Bayer je na domaćem terenu svladao Kaiserslautern, dok je Stuttgart razmontirao Werder s 6:0 i tako im nanio jedan od težih poraza u povijesti.

Borussia iz Dortmunda nastavila je sa svojim uvjerljivim nastupima, a u ovom kolu svladali su Hannover s četiri pogotka u njihovoj mreži. Gosti su poveli već u 11. minuti prvog dijela. Kagawa, odličnim udarcem, postiže svoj peti pogodak sezone.

Mreža domaćih je mirovala do 72. minute. Piszczek prolazi po desnoj strani, ubacuje loptu u kazneni prostor, a Lucas Barrios se odlično snalazi između dvojice braniča i tako postiže svoj šesti ovosezonski gol. Hannover u 77. minuti ostaje bez isključenog Hagguija, a njegov start kažnjen je i kaznenim udarcem za Borussiju. Izvođač je Nuri Sahin, ali njegov udarac brani golman domaćih, Fromlowitz.

Vezane vijesti

Gosti su brojčanu prednost iskoristili u posljednjih deset minuta, s dva postignuta pogotka. Robert Lewandowski u 81. minuti povisuje na 0:3, a u sudačkoj nadoknadi Jakub Blaszczykowski koristi odlično proigravanje da Silve i tako postavlja konačni rezultat susreta. Borussia je ovom pobjedom odmaknula drugoplasiranom Mainzu na četiri boda, a svojim odličnim partijama ove sezone istaknuli su ozbiljnu kandidaturu za osvajanje naslova prvaka.

Werder je nakon domaćeg poraza u Ligi prvaka stigao u goste raspoloženom Stuttgartu, koji nakon trenerske smjene ponovno igra dobar nogomet. Jens Keller posložio je ekipu, slavili su u četvrtak u Europskoj ligi te su u dobrom raspoloženju dočekali goste iz Bremena.

Domaći su prilikom otvorili susret. Već u drugoj minuti Marica, glavom s pet metara, šalje loptu preko gola Wiesea. Domaći navijači nisu dugo čekali na prvi pogodak u mreži gostiju. Marica u 10. minuti postiže drugi pogodak sezone i dovodi Stuttgart u vodstvo. U 23. minuti Werder dobiva poklon od suca, koji svira sumnjiv jedanaesterac, međutim, kapetan gostiju Torsten Frings puca ravno u vratara.

U 31. minuti stiže kazna domaćih nogometaša za propušteni penal Werdera. Marica prolazi po desnoj strani i idealno pronalazi Cacaua, koji rutinski šalje loptu u mrežu. U posljednjoj minuti prvog poluvremena, nakon odlične akcije, Marica pronalazi Gebharta, on izlazi sam ispred vratara, no odlično upošljava Cacaua, koji lagan šalje loptu u praznu mrežu gostiju.

U nastavku susreta potop Werdera, koji nije imao odgovor za večerašnju odličnu igru Stuttgarta. U 61. minuti Cacau ne koristi kazneni udarac za domaće, i tako ne uspijeva postići hat-trick. Ipak, domaći ne posustaju pa preko Gentnera u 68. minuti povisuju rezultat na 4:0. Peti pogodak zabija Niedermeier u 73. minuti, a šesti pogodak u mrežu Werdera postiže Boka, četiri minute prije kraja susreta.

Bayer je protiv Kaiserslauterna lovio drugu ovosezonsku domaću pobjedu i priključak s vodećim ekipama prvenstva. U napadu gostiju u početnom sastavu se već standardno našao naš novopečeni reprezentativac Srđan Lakić, dok je u redovima Bayera Domagoj Vida svoju priliku čekao s klupe. U otvaranju utakmice, u osmoj minuti, Derdiyok propušta lijepu priliku za domaće.

Ipak, do prvog pogotka stižu gosti. Nakon slobodnog udarca, lopta se odbija od 'živog zida' domaćih, a Florian Dick, sa skoro 30 metara udaljenosti, fantastičnim udarcem Kaiserslautern dovodi u vodstvo. Domaći su uspjeli izjednačiti rezultat pred kraj prvog poluvremena. Nakon gužve u 16-ercu, lopta dolazi do Sidneya Sama, koji s ruba kaznenog prostora pogađa desni kut vratara gostiju.

U nastavku susreta, domaći preuzimaju inicijativu, ali na idući pogodak čeka se do 68. minute. Nakon dobre akcije između Rolfesa i Augusta, lopta dolazi do Helmesa, kome nije bilo teško iz neposredne blizini pospremiti loptu u mrežu gostiju. Šest minuta prije kraja susreta svoj drugi pogodak na utakmici postiže Sidney Sam i tako rješava pitanje pobjednika ovog dvoboja.