Kiks Ajaxa, PSV jedva do pobjede

Vedran Babić • nedjelja, 07.11.2010.

Nedjeljne utakmice 13. kola Eredivisie ponudile su mnogo uzbuđenja. Ajax je kod kuće doživio neugodan poraz od Den Haaga dok je PSV u gostima kod Utrechta slavio s minimalnom razlikom. AZ i Feyenoord morali su se zadovoljiti samo s bodom iz svojih utakmica...

Nešto više od mjesec dana otkako je Utrecht s punim plijenom napustio Amsterdam Arenu, isto je ponovio Den Haag. Jedan od ponajboljih gostiju lige iskoristio je jalovost Ajaxovog napada, prije svega zbog slabog izdanja njegovih udarnih napadača, Luisa Suareza i Mounira El Hamdaouija, i pogotkom Wesleya Verhoeka u 44. minuti odnio sva tri boda za proboj na sedmu poziciju.

Ajax je pak izgubio korak s vodećim Twenteom te sada njegov zaostatak za liderom iznosi četiri boda. Pobjegao mu je i PSV i to na tri boda. Klub iz Eindhovena je slavio u Utrechtu s 2:1 iako je utakmica mogla otići i u drugom smjeru. Naime, osam minuta nakon što je u 25. poveo preko Balazsa Dzsudzsaka, PSV je ostao s igračem manje poslije izravnog crvenog kartona Jonathana Reisa.

Vezane vijesti

Ipak, domaćini nisu uspjeli iskoristiti brojčanu nadmoć te su bili kažnjeni u 75. minuti kada je opet Dzsudzsak zabio i to iz jedanaesterca kojeg je skrivio Jacob Lensky i koji je također zaradio izravno isključenje. U 81. minuti Demouge je smanjio na 2:1, no do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i Utrecht je upisao prvi domaći poraz.

I dok naš perspektivni vratar Matej Delač čeka na svoju priliku u Vitesseu, njegov klub će se ove sezone očito boriti za ostanak. U ovom su kolu u 90. minuti stigli do boda protiv AZ-a i trenutno su na 16. poziciji sa samo deset osvojenih bodova, a zadnju pobjedu ostvarili su krajem rujna.

U ne pretjerano boljoj situaciji nalazi se i Feyenoord, trenutno 14. momčad lige. On je na domaćem terenu također spašavao živu glavu te je tri minute prije kraja izjednačio na 1:1 protiv ove sezone odlične Rode.