Preokret Twentea u efikasnoj suboti

Vedran Babić • subota, 06.11.2010.

Prvih pet utakmica 13. kola Eredivisie ponudile su nam mnoštvo pogodaka, čak 21. Najvažnija vijest je da je Twente preokretom stigao do punog plijena protiv Excelsiora i tako osigurao vodeće mjesto i poslije nedjeljnih dvoboja.

Nakon pobjede u Bremenu sredinom tjedna u sklopu Lige prvaka, nogometaši Twentea vratili su se domaćim obvezama i teškom mukom apsolvirali 15. momčad lige, Excelsior. Prijelaz s europskih na domaće travnjake nikada nije lagan, no branitelji naslova ostvarili su devetu pobjedu i tako produljili niz neporaženosti u ovoj sezoni.

Gosti iz Rotterdama, koji za pobjedu ne znaju još od 11. rujna, odlično su započeli susret i poveli već u drugoj minuti preko Leena van Steensela, no vodstvo je bilo relativno kratkog vijeka. U 26. poravnao je Nacer Chadli, čovjek koji je zabio Werderu i prije toga PSV-u. Ipak, mučenje Twentea se nastavilo sve do 75. minute kada je Marc Janko poentirao za vrijedna tri boda.

Vezane vijesti

Twente je sada na vrhu s četiri boda više od PSV-a i Ajaxa, koji svoje utakmice igraju u nedjelju. 27 bodova ima i Groningen, koji je istim rezultatom bio bolji od NAC-a. Strijelac svih golova bio je Andreas Granqvist, koji je u drugoj minuti matirao vlastitog vratara, a potom do kraja prvog dijela s dva precizna penala preokrenuo rezultat.

Autogol Maertensa u 94. minuti pokazao se odlučujućim u pobjedi Heerenveena nad Heraclesom (3:2), NEC je na krilima trostrukog strijelca Bjorna Vleminckxa s 4:1 slavio na gostovanju kod De Graafschapa dok je u apsolutnom derbiju začelja Venlo još u petak upisao prvu gostujuću pobjedu u sezoni protiv Willem II.

Tako dolazimo do impresivne brojke od čak 21 gola u prvih pet utakmica 13. kola. Nadajmo se da će i preostale četiri nedjeljne utakmice pratiti taj trend.