Pala senzacija prvenstva

Antonija Pavlić • nedjelja, 07.11.2010.

U 12. kolu Ligue 1 Brest je poražen od Lillea, Monaco je u gostima potopio Nancy, a sigurne pobjede ubilježili su Lens i Nice...

Do ovoga kola vodeći klub elitnog razreda francuskog nogometa pao je na Lille-Metropole stadionu nakon pet uzastopnih utakmica bez poraza i 450 minuta održavanja mreže Steevea Elana netaknutom.

Bolji od momčadi Alexa Dulponta ovoga vikenda bio je Lille, koji je s rezultatom 3:1 ostvario prvi ligaški trijumf poslije pobjede nad Montpellierom početkom listopada. Led je u 42. minuti probio Sow, na 2:0 povisio je Gervinho sedam minuta potom, da bi tek što je Poyet na ulasku u 60. ulio nešto nade u vene svoje momčadi, konačni rezultat sjajnim zgoditkom "zaključao" Hazard.

Veliki je potop pred vlastitim navijačima pak doživio Nancy. Željeli su ponešto popraviti skor od četiri poraza i tek jedne pobjede na svom travnjaku u kojem "uživaju" ove sezone, ali katastrofalnom prezentacijom u drugom poluvremenu uspjeli su se samo osramotiti i s terena izaći pognute glave.

Gavanon i Loties dvama su autogolovima u 55. i 62. minuti gostujućim nogometašima širom otvorili vrata trijumfa, a njima se pridružio i Park, dvaput poentiravši, u 81. i 87. minuti.

Zahvaljujući odličnoj i pametnoj igri, pobjedu je pred svojim navijačima protiv Montpelliera ubilježio i Lens. Domaćine je u vodstvo prvim prvenstvenim zgoditkom doveo Hermach već u sedmoj minuti, a konačnih 2:0 postavio je Akale netom prije odlaska na predah u poluvremenu. Istim rezultatom, zaslugama Ljuboje i Bena Saada Nice je svladala Tolouse.