Paris Saint-Germain 2:1 Marseille
Marseille

Le Classique pripao Parižanima

Damir Žbulj • nedjelja, 07.11.2010.

Najvećim derbijem francuskog nogometa, bitkom sjevera i juga, tradicionalnim Le Classiqueom zaključeno je 12. kolo francuskog nogometnog prvenstva. U dobroj nogometnoj predstavi vidjeli smo tri pogotka, a pobjedu su na kraju odnijeli domaći nogometaši.

Uoči susreta između PSG-a i Marseillea razmak na ljestvici bio je samo dva boda u korist gostiju, pri čemu su Parižani odigrali susret više. Marseille ima neprekinuti niz od osam utakmica bez poraza i nakon uvjerljive pobjede u Ligi prvaka preko tjedna, optimistično su ušli u nedjeljni susret. U prilog im je išao i podatak da su na Parku prinčeva neporaženi u pet posljednjih sezona, ali svakom nizu jednom dođe kraj.

Utakmicu je prilikom otvorio PSG. Udarac Giulya s 30-ak metara, golman gostiju, Mandanda odbija u korner. Domaće navijače 'raspametio' je Erding već u devetoj minuti susreta. Nene je pucao prema vratima Marseilla, Mandanda loše reagira, a Turčin natrčava na loptu i posprema ju iza leđa vratara.

Vezane vijesti

Gosti su zaprijetili u 15. minuti preko Gignaca, ali njegov udarac nije ozbiljno ugrozio gol domaćih. PSG je udvostručio svoje vodstvo u 19. minuti, a Brazilac Nene ponovno je u središtu zbivanja. Odličnom asistencijom pronalazi Hoaraua, koji šalje loptu ispod Mandande, za 2:0 domaćih.

Gosti se u susret vraćaju četiri minute kasnije. Gignac prolazi po desnoj strani, njegov udarac, golman domaćih, Edel brani, ali na loptu natrčava Lucho Gonzalez i postiže pogodak, kojim malo smiruje euforiju na tribinama. Domaći dolaze u priliku u 40. minuti, ali udarac Erdinga, ovaj put smireno, brani Mandanda.

U posljednjim trenucima prvog dijela, igrala se druga minuta sudačke nadoknade, fenomenalnu priliku imao je Marseille. Remy u 16-ercu pronalazi Gignaca, međutim, njegov udarac Mandanda nogom odbija u korner. Fantastičnom prilikom gostiju za izjednačenje završilo se prvo poluvrijeme.

U nastavak susreta bolje ulaze domaći, Nene se izborio za priliku u 50 minuti, ali u posljednji trenutak obrana gostiju izbacuje loptu u korner, prije nego je Brazilac uspio uputit udarac. Marseille uzvraća u 52. minuti. Remy je istrčao u jedan kontranapad, ali njegov udarac s ruba kaznenog prostora odlazi preko gola PSG-a. Pet minuta kasnije ponovno prijeti Gignac, odlično puca s 30-ak metara, no njegov udarac prolazi malo pored lijeve vratnice domaćih.

U 75. minuti Diawara, nakon što je prvo napravio prekršaj, namjerno je nagazio Nenea, ali njegov start sudac je nagradio 'samo' žutim kartonom iako je mogao obrambenog igrača Marseillea poslati na hlađenje. U 84. minuti gosti su priprijetili iz slobodnog udarca, udarac Taiwa na putu do gola zahvaća nekog u obrambenom zidu, ali Edel je ukrotio i taj udarac. U posljednjim trenucima susreta, džoker s klupe, Brandao našao se u odličnoj prilici, međutim, njegov pokušaj iz blizine odlično brani golman domaćih te tako spašava pobjedu svoje momčadi. Ubrzo je sudac odsvirao kraj susreta i slavlje na Parku prinčeva, ali i ulicama Pariza moglo je početi.

• Obrisan korisnik08.11.2010. u 08:57
    Lyon je dosta dugo imao vrlo jaku momčad, no sada su sve rasprodali, ili su im igrači otišli u mirovinu a nisu im baš neke kupovine ova nova pojačanja, pa su sada tu di jesu, iako je još sve neizvjesno, al cijenim francusku ligu, dosta je izjednačena, a kad gledaš u europi stalno drže konstantu... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik08.11.2010. u 03:29
    Vec 3 godine da je naslov slucajan. Al Lyon nije toliko pa nego su se drugi dosta digli. I ako je defansivan nogomet (al su i u prosjeku naj bolji vratari) francuski nogomet je dosta kvalitetan. Fali samo prave zvjezde al za nih zalosno ni francuzi nemaju para... Lille i Rennes imaju trenutno naj... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik07.11.2010. u 23:59
    svi odreda loši, pa može prvak biti bilo tko
  • Obrisan korisnik07.11.2010. u 23:46
    najzanimljivije prvenstvo,bar sto se stanja na tabeli tice...Cak i Lens jos uvijek stigne biti prvak...