Lyon izvukao remi u Rennesu

Josip Piršljin • subota, 06.11.2010.

U 12. kolu francuskog prvenstva nogometaši Lyona na gostovanju u Rennesu odigrali su 1:1 protiv istoimenog domaćina. Bordeaux i Auxerre su također upisali remije, Saint-Etienne je izgubio od Lorienta, a prvu pobjedu ubilježio je Arles-Avignon.

Lyon je u Rennesu tražio tri boda kojim bi se popeo na tablici, ali to im nije uspjelo. Dejan Lovren bio je na klupi gostiju, ali nije ulazio u igru. Domaći su vrlo rano došli do vodećeg pogotka kada je u četvrtoj minuti Jires Kembo Ekoko zabio za 1:0 nakon što je zajedno s Victorom Montanom izigrao gostujuću obranu. Lyon je poslije toga zaredao nekoliko dobrih šansi, ali do kraja poluvremena nije bilo promjene rezultata.

Izjednačenje Lyonu donosi Michel Bastos u 54. minuti pogotkom iz slobodnog udarca. Rennes je do kraja utakmice pokazivao bolji nogomet, ali ostalo je 1:1 čime su se približili vodećem Brestu. Lyon je ovim rezultatom došao do desetog mjesta na tablici.

Auxerre je nakon prve pobjede u Ligi prvaka protiv Ajaxa, tri boda tražio i na gostovanju kod Sochauxa. Ipak, utakmica je završila podjelom bodova. Gosti su poveli zgoditkom Frédérica Sammaritana u 24. minuti i držali to vodstvo sve do 82. minute kada gol za Sochaux postiže Modibo Maiga i donosi svojoj ekipi vrijedan bod.

Sličan scenarij odigrao se i u Bordeauxu. Gostujući Valenciennes relativno rano je poveo pogotkom Davida Ducourtiouxa u 18. minuti. Bordeaux je napadao kroz većinu susreta i tražio gol kojim bi se vratio u utakmicu, no on je stigao tek u 86. minuti kada je bilo prekasno za nešto više od boda. Strijelac je bio Ouwo Moussa Maazou.

Svoju prvu pobjedu u prvenstvu upisao je novi prvoligaš Arles-Avignon. Na domaćem terenu svladali su Caen rezultatom 3:2. Gosti su poveli preko Youssefa El-Arabija u desetoj minuti. No, nedugo nakon toga na 1:1 izjednačuje Gaël Germany pogotkom u 24. minuti. Domaća momčad u vodstvo prelazi u 33. minuti, a ovoga puta strijelac je bio Kaba Diawara. Caen izjednačuje u 66. minuti preko Kandije Traoréa, a za konačnih 3:2 ponovno zabija Diawara golom iz jedanaesterca u 76. minuti.

Četvrtoplasirani Saint-Etienne želio je pobjedom pred vlastitim navijačima protiv Lorienta zadržati priključak za vodećom trojkom, no ti planovi su im se izjalovili. Lorient je slavio s 2:1 i približio se Saint-Etienneu na samo bod zaostatka. Junak gostiju bio je Kévin Gameiro s dva pogotka, u 22. i 82. minuti. Za domaći sastav gol je postigao Bakary Sako u 56. minuti.