Villarreal preokretom do tri boda

Lovro Štrbinić • nedjelja, 07.11.2010.

Danas je u popodnevnom terminu odigrano pet utakmica desetog kola španjolskog nogometnog prvenstva. Većih iznenađenja nije bilo, a vrijedi istaknuti uvjerljive domaće pobjede Villarreala i Osasune te slavlje Zaragoze nad Mallorcom koje je došlo u posljednjim trenucima susreta.

Nepotpunih deset kola Primere je za nama, a Villarreal je ponovno prvi pratitelj vodećeg dvojca i zasigurno su u redovima protivnika Dinama u skupini Europske lige vrlo zadovoljni dosad učinjenim. Nova pobjeda stigla je danas u dvoboju s Athletic Bilbaom. Gosti su čak poveli pogotkom Llorentea iz šeste minute, ali u posljednjih šest minuta prvog dijela Nilmar i Cazorla svojim pogocima donose preokret i prednost Žutoj podmornici. U drugom poluvremenu domaćinima je posao olakšan nakon što je drugi žuti dobio Aurtenetxe u 78. minuti. Poslije toga još dvije lopte odsjele su iza leđa čuvara mreže baskijskog kluba, a precizni su bili Rossi i Montero.

Osim Villarreala uvjerljivu pobjedu ubilježila je i Osasuna koja je Hercules ispratila s tri pogotka u mreži i time došla do treće pobjede ove sezone. Prvo poluvrijeme nije dalo nagovijestiti da će rezultat na kraju biti ovako uvjerljiv, ali u 40. minuti preko Monreala domaćini ipak dolaze do prednosti pred odlazak na predah. U drugom dijelu Lolo i Vadozc samo potvrđuju slavlje i još jednom pokazuju da je travnjak Osasune vrlo neugodan za sve protivnike, a pogotovo one iz donjeg dijela ljestvice.

No, uvjerljivih slavlja više nije bilo i u ostalim utakmicama bilo je dosta neizvjesno do posljednjeg sučevog zvižduka. Posebno dramatično bilo je u Zaragozi gdje je domaće navijače razveselio kazneni udarac u sudačkoj nadoknadi iz kojeg je precizan bio Gabi te tako donio Zaragozi prvu pobjedu u sezoni. Prije toga precizni za domaćine bili su Lafita i Bertolo, dok su gosti dva puta u ovoj utakmici bili u vodstvu preko Weba i Pereire.

Ipak, nije ovo bilo isključivo kolo domaćina, već je gostujuću pobjedu protiv Levante ostvario Deportivo, a bod kod Almerije izvukao je Sporting Gijon. Deportivo je slavio 2:1 pogocima Rikija i Aythamija, dok je za goste utješni pogodak u 73. minuti postigao Juanlu.

Što se tiče dvoboja u Almeriji, tamo je domaćine u vodstvo doveo Corona u 16. minuti, dok je konačni rezultat postavio izjednačujućim pogotkom Novo u 73 minuti. Mate Bilić ušao je u igru u u 84. minuti.