Marin Vuković • nedjelja, 07.11.2010.

Na ogromno oduševljenje prepunog Anfielda nogometaši Liverpoola po prvi put ove sezone odigrali su sjajnu utakmicu protiv vrhunskog protivnika, a pobjedu u velikom derbiju s Chelseajem donio im je dvostruki strijelac i ponovno probuđeni Fernando Torres. U drugoj popodnevnoj utakmici Manchester City se približio vrhu pobjedom nad West Bromwich Albionom od 2:0.

Koliko je nogomet čudna igra, a Premiership nepredvidiva liga dokazali su nogometaši Liverpoola u derbiju s Chelseajem, posebno u prvih 45 minuta. U srazu momčadi koja je u dosadašnjem tijeku prvenstva plijenila atraktivnom i iznad svega efikasnom igrom i momčadi čiji je početak sezone izašao iz najgorih noćnih mora, bodovima i novim samopouzdanjem osladila se ova potonja.

Roy Hodgson iznenadio je Carla Ancelottija, a Liverpool u prvom poluvremenu kontrolirao igru i nadigrao lidera prvenstva, što mu se i vratilo s dva pogotka u mreži Petra Čecha. Za oba je zaslužan probuđeni Fernando Torres, kojemu je John Terry u 11. minuti dao tek metar prostora, a ovaj sjajno primio Kuytovo dodavanje i poentirao za 1:0.

Španjolac je odigrao vrlo aktivno poluvrijeme, pa ne čudi da je minutu prije odlaska na odmor dočekao još jednu priliku. Ovaj put loptu je na centru izgubio Ashley Cole, a Torres primio loptu na lijevom krilu, napravio nekoliko koraka i ulaskom u šesnaesterac udvostručio vodstvo Liverpoola, pogodivši dalji kut Čechova gola.

Ancelotti je od prve minute nastavka u igru ubacio Didiera Drogbu, a Chelsea napokon počeo stvarati probleme domaćoj obrani. Prva polovica nastavka protekla je u potpunosti u znaku Chelseaja, a u tom razdoblju istaknuo se Pepe Reina s dvije fantastične obrane nakon udaraca Florenta Maloude i Jurija Žirkova.

Probudio se napokon i Liverpool, u 74. minuti stopostotnu priliku imao je Kuyt, no njegov udarac efektnom obranom iz svoje riznice zaustavio je Petr Čech i produžio nadu gostima.

Četiri minute prije kraja ponovno je opasno u šesnaestercu domaćih, a snažan udarac Nicolasa Anelke uz pomoć grede uspio je zaustaviti vratar Liverpoola. Konačno, u trećoj minuti sudačke nadoknade Maxi je izbio sam pred Čecha, no sudac Howard Webb nije pao na njegov pokušaj simulacije jedanaesterca.

Bila je to i posljednja spomena vrijedna prilika na utakmici, Liverpool je zadržao prednost od dva pogotka i došao do iznimno bitne pobjede i plasmana u gornjoj polovici ljestvice. Chelsea je pak ispustio veći dio svoje prednosti i Manchester Unitedu, uoči 12. kola koje je na rasporedu već u utorak i srijedu, sada bježi tek dva boda.

Dok medijima već danima odjekuju glasine o lošoj atmosferi u svlačionici Manchester Cityja i mogućem odlasku Roberta Mancinija, svijetloplavi otputovali su na Hawthorns i oteli sva tri boda ove sezone neugodnom West Bromwich Albionu. Najveće zasluge za pobjedu idu talijanskom napadaču Mariju Balotelliju, koji je sjajan golgeterski dan uspio pokvariti crvenim kartonom, što znači da Mancini na njega neće moći računati u gradskom derbiju s Unitedom za tri dana.

Balotelli je pogotke postigao u 20. i 26. minuti utakmice, a zatim u drugom poluvremenu pokazao svoju tamnu stranu. Prvo je u 60. minuti zaradio žuti karton, da bi samo tri minute kasnije zbog pokušaja udaranja Youssufa Mulumbua dobio i izravni crveni karton. Domaćin ipak nije uspio iskoristiti brojčanu nadmoć, a u 81. minuti snage su izjednačene jer Mulumbu je zbog drugog žutog kartona također završio na ranom tuširanju.

• Obrisan korisnik08.11.2010. u 08:01
    Svaka čast LFC-ovcima, odlična utakmica, napokon igra od srca, borba jedan za drugog. Napokon momčadska pobjeda. Samo tako treba nastaviti. Posebno bi naglasio izvedbe Torresa, Lucasa i mladog Kellyja. Walk on Reds.. :D
  • Obrisan korisnik08.11.2010. u 03:10
    Liverpool se konacno probudia! Drugi gol je prekrasan...;-)
  • Hrvoje199007.11.2010. u 22:27
    da premiership nepredviljiva liga...a sta je onda bundesliga? tamo zadnji dere prvog s tri razlike, onda iduce kolo popije 4 od predzadnjeg, a predzadnji samelje trećeg, al od šestog gubi bez ispaljenog metka