Marin Vuković • subota, 06.11.2010.

Manchester United je u posljednjim trenucima utakmica došao do pobjede nad Wolverhamptonom i smanjio zaostatak za vodećim Chelseajem na samo dva boda. Sunderland se pobjedom nad Stoke Cityjem iskupio za težak poraz od Newcastlea, a Blackburn je bez Nikole Kalinića došao do bodova u susretu s Wiganom. Podjelom bodova završeni su susreti na St. Andrewsu, Bloomfield Roadu i Craven Cottageu.

Puno puta ove sezone Manchester United je ispuštao prednost, a još više puta je Wolverhampton gubio utakmice u kojima je zaslužio više od poraza. Lice Micka McCarthyja nakon ogleda na Old Traffordu govorilo je sve, Vukovi su pružili sjajan otpor Crvenim vragovima i samo zahvaljujući bljeskovima Ji-Sung Parka iz Manchestera odlaze bez ijednoga boda.

Desetkovana momčad Alexa Fergusona imala je puno problema protiv vrlo dobrih gostiju, koji su čitavo prvo poluvrijeme igrali posve ravnopravno s engleskim viceprvakom. Tek u sudačkoj nadoknadi prvoga dijela jedna lopta Darrena Fletchera pronašla je zaboravljenog južnokorejskog reprezentativca, a ovaj je uspio smjestiti iza leđa Markusa Hahnemanna.

Owen Hargreaves

Kao veliko iznenađenje u početnoj postavi Manchester Uniteda našao se Owen Hargreaves, koji se nakon punih 777 dana oporavka od brojnih ozljeda napokon našao u konkurenciji za momčad. Na njegovu veliku žalost, ali i žalost brojnih navijača Uniteda, njegov je povratak trajao nepunih pet minuta. Već nakon prvog sprinta desnim krilom Hargreaves je osjetio zatezanje u zadnjoj loži i nakon konzultacija s fizioterapeutom napustio travnjak i svoje mjesto ustupio Bebeu.

Kao i u nekoliko navrata ove sezone, United je u nastavku ponovno ispustio prednost, i to nikako nezasluženo. Domaćina je u 66. minuti kaznio Ebanks-Blake, kojeg je Mick McCarthy tek koju minutu ranije ubacio u igru. Imali su Wolvesi priliku i posve dotući ranjenog domaćina, no žestoki pritisak Uniteda u završnih desetak minuta koštao ih je bodova.

U trećoj od četiri minute nadoknade Park je prošao nekoliko gostujućih igrača, našao prostor za udarac i pogodio za konačnih 2:1, čestitajući tako Alexu Fergusonu 24. obljetnicu preuzimanja dužnosti menadžera Manchester Uniteda.

Nikola Kalinić nije dobio ni minute u susretu Blackburna i Wigana, a Roversi su i bez njega uspjeli doći do pobjede od 2:1. Nakon prvog poluvremena bez pogodaka, domaće su do prednosti od 2:0 doveli pogoci Mortena Gamsta Pedersena i Jasona Robertsa, dok se pogodak Charlesa N'Zogbije iz lijepo izvedenog slobodnog udarca u 74. minuti pokazao tek utješnim.

Nogometaši Sunderlanda položili su popravni ispit nakon debakla na St. James Parku i pred svojim navijačima u susretu sa Stoke Cityjem došli do pobjede od 2:0. Prvi put u početnih 11 startao je Asamoah Gyan i menadžeru Steveu Bruceu odužio se na najljepši mogući način, pogocima u 9. i 86. minuti osigurao je bodove svojoj momčadi i bijeg u gornju polovicu ljestvice.

Birmingham se morao spašavati protiv fenjeraša Premier lige West Hama, koji je na St. Andrewsu pogocima Valona Behramija i Frederica Piquionnea nakon sat vremena igre vodio s naizgled nedostižnih 2:0. S takvom se pretpostavkom nisu složili Cameron Jerome u 64. i Liam Ridgewell u 73. minuti, pa je susret završen podjelom bodova, 2:2.

Istim je rezultatom završen i dvoboj na Bloomfield Roadu, gdje se Everton dvaput vraćao iz rezultatskog zaostatka i na kraju u ogledu s Blackpoolom odnio bod. Već u desetoj minuti iz slobodnog udarca za domaćine je pogodio Neil Eardley, ali tri minute kasnije Tim Cahill vraća utakmicu na početak. Blackpool ponovno vodi u 48. minuti nakon gola Davida Vaughana, ali opet ne uspijeva zadržati prednost. Nepune dvije minute kasnije bod Evertonu spašava Seamus Coleman.

Fulham je pak u petoj minuti sudačke nadoknade Aston Villi iščupao dva boda i oteo joj prvu prvenstvenu pobjedu od rujna ove godine. Momčad Gerarda Houlliera u vrlo je dinamičnoj utakmici povela golom Marca Albrightona iz 41. minute, no slobodan udarac u posljednjim sekundama utakmice pokazao se kobnim za goste. Najviši u skoku bio je Brede Hangeland i glavom postavio konačnih 1:1.

• matbaric07.11.2010. u 20:23
    Gledao sam tekmu ManU- Wolwes prek neta, dobro je gledati takve tekme, mozda ManU nema super momcad ove sezone ali Alex je usadio pobjednicki mentalitet. Evo Bluesi danas izgubili i opet ih ManU lovi
    matbaric
  • Wilson06.11.2010. u 21:48
    24 godine nisu trenera mijenjali. Svaka čast.
    Wilson
  • Obrisan korisnik06.11.2010. u 19:12
    chelsea je prošlo kolo jedva dobio blackburn, arsenal se mučio s west hamom.......liga je duga, pamte se pobjede i bodovi a loša ili dobra igra brzo se zaboravlja.
  • Obrisan korisnik06.11.2010. u 19:06
    Liverpool s jedne strane , te Real sa druge strane su najtrofejniji klubovi u Engleskoj, odnosno Spanjolskoj...Kakvi gubitnici...Tisina...