Premiership, 11. kolo, 06.11.2010, 13:45 h
Bolton 4:2 Tottenham
Tottenham

Tottenham spušten na zemlju

Marin Vuković • subota, 06.11.2010.

U uvodnoj utakmici 11. kola Premier lige nogometaši Boltona su na Reebok stadionu nadigrali i posve zasluženo svladali Tottenham, napunivši mu mrežu s četiri pogotka. U redovima Spursa prvi put nakon dugo vremena zaigrala su i dva Hrvata.

Tottenham je još jednom platio danak uspjehu u Ligi prvaka, sjajna pobjeda nad Interom očito je ispraznila baterije i Spursi su u Boltonu uknjižili četvrti prvenstveni poraz. Gosti iz Londona odigrali su slabu utakmicu, probudili se tek nakon zaostatka od tri pogotka i uspjeli tek ublažiti poraz, no Harry Redknapp ne može biti zadovoljan igrom koju su prezentirali njegovi izabranici.

Prvi put ove sezone u početnih 11 našao se Niko Kranjčar, kojemu se mjesto u momčadi otvorilo nakon ozljede Aarona Lennona, a uz Niku od prve je minute zaigrao i Luka Modrić i još jednom ponio kapetansku traku.

Ni jedan ni drugi nisu briljirali, a Kranjčar je u 77. minuti zamijenjen Davidom Bentleyjem. Vedran Ćorluka je cijelu utakmicu odgledao s klupe Tottenhama, a Ivan Klasnić s klupe Boltona.

Bolton je u prvom dijelu bio bolja momčad, stvorio je nekoliko prilika i poluprilika pred vratima Heurelha Gomesa, no do vodstva je u 31. minuti došao iz sumnjive situacije. Naime, Sandro je pred vlastitim šesnaestercem izgubio loptu, a Kevin Davies je iz evidentnog zaleđa postigao vodeći pogodak Boltona.

Već početkom drugog dijela, u 56. minuti, na 2:0 povisio je Gretar Steinsson, a 20 minuta kasnije nakon prekršaja nad Chung Yong Leejem iz jedanaesterca je ponovno precizan Davies. Probudio se tada Tottenham, tri minute kasnije lijepim pogotkom Alana Huttona smanjio na 3:1, a u 87. minuti preko Romana Pavljučenka došao na samo pogodak zaostatka.

Tottenham se otvorio, krenuo po bod, ali je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade još jednom kapitulirao. Martin Petrov je izbio sam pred Gomesa i koncentrirano poentirao za konačnih 4:2. Bolton je ovom pobjedom barem privremeno izbio na sjajno peto mjesto ljestvice, preskočivši upravo Spurse.

• Obrisan korisnik07.11.2010. u 22:01
    jaoo tottenham, jako loši, čak sam mislio da bar bod mogu izvuč bilo je još ostalo malo da se zabi taj gol, ali primili su taj 4 gol i to je bilo to
  • Obrisan korisnik06.11.2010. u 21:15
    Mentalitet pobjednika se gradi godinama.
  • Obrisan korisnik06.11.2010. u 20:40