Dva gola, dvije pobjede

Ante Zovko • nedjelja, 07.11.2010.

Prve dvije utakmice desetog kola Primere ponudile su dvije domaće minimalne pobjede. Slavljenici Real Sociedad i Espanyol probili su se, ako ništa barem privremeno, u europsku zonu.

Real Sociedad minimalnom se pobjedom probio u vrh prvenstvenog poretka. Za to je zaslužan Joseba Llorente, čiji je pogodak iz šeste minute odlučio pobjednika. Pobjednička akcije krenula je iz sredine, a nakon nekoliko kombinacija, lopta je došla do Llorentea na vrhu šesnaesterca, na rubu zaleđa, a Španjolac ju je rutinski poslao pokraj Tonoa.

Prvu priliku za povratak u igru Racing je propustio u 23. minuti. Lijepu akciju Ariel je ipak završio udarcem u Raula Brava. Llorente opet prijeti za domaćine na početku drugog dijela. U 47. glavom šalje loptu iznad prečke, a u 49. je prvo pobjegao pratitelju Kennedyju, da bi ga isti ipak u zadnji trenutak zaustavio.

Prilično otvorena utakmica nastavila je s prilikama desetak minuta kasnije volejem Griezzmana, ali Tono je sačuvao Racing od drugog gola. Gosti su se mogli vratiti u 83. da je Cisma bio koncentriraniji. Ovako je je s desetak metara uspio prebaciti cijeli okvir. Kako bilo, Sociedad je upisao četvrtu pobjedu u posljednjih pet utakmica i probio se (vjerojatno privremeno) do europskih pozicija.

U drugoj utakmici večeri, u Barceloni Espanyol je identičnim rezultatom kao Real Sociedad ispratio Malagu, na čijoj klupi još nije bilo Manuela Pellegrinija. Čileanac je bio u katalonskoj prijestolnici, ali će momčad preuzeti tek nakon ove utakmice.

Espanyol nije mogao poželjeti bolji početak. U trećoj minuti Javi Marquez iskoristio je neodlučnost Malaginih igrača i raspalio s više od trideset metara, a lopta je odsjela gornjem kutu vratara Amaua.

Do tridesete minute gosti su mogli gubiti i s većom razlikom da je precizniji bio Osvaldo, koji je u kratkom razdoblju promašio pola tuceta prilika. Uzvratio je Eliseu do poluvremena s dvije prve prilike za Malagu, ali je semafor i dalje pokazivao 1:0.

Početkom drugog dijela Malaga je bila uvjerljivija na terenu, ali ništa od toga nije uspijevala pretočiti u pogodak. Aponove i Fernandezove udarce skinuo je vratar Kameni. Čak je i Kameni bio svladan u 83. nakon udarca Owusu-Abeyia s 25 metara, ali za nesretnu Malagu ovaj se put ispriječila prečka.

Marquezov gol bio je dovoljan za pobjedu Katalonaca, ali i za četvrto mjesto, dok Malaga ostaje u "crvenoj zoni", s istim brojem bodova kao Deportivo i tri više od Zaragoze.