Primera División, 10. kolo, 07.11.2010, 21:00 h
Real Madrid 2:0 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Real slavio u madridskom derbiju

Mirza Seferagić • nedjelja, 07.11.2010.

Nogometaši Reala iz Madrida su slavili u gradskom derbiju protiv Atletica s 2:0. Bila je ovo odlična utakmica, a obje su ekipe stvorile puno prilika, no na kraju su slavili domaćini.

Domaći su poveli u 13. minuti, a strijelac je bio Ricardo Carvalho nakon što se jedna lopta odbila točno ispred njega, a Carvalho je potom lagano pospremio loptu u gol gostiju. Na drugi se pogodak nije trebalo dugo čekati jer je u 19. minuti na 2:0 povisio Mesut Özil. Reprezentativac Njemačke je izveo jedan slobodan udarac, a lopta je prošla sve domaće i gostujuće igrače te je završila u golu. U tom se trenutku činilo da se Atletico neće dobro provesti na Santiago Bernabeu.

No, potom su i gosti zaigrali puno bolje te su počeli stvarati prilike pred Ikerom Casillasom, a najbolje su imali Agüero i Ujfaluši. Nakon tih propuštenih prilika opet je Real preuzeo konce igre, no rezultat se nije mijenjao do kraja poluvremena.

U drugo su poluvrijeme bolje ušli domaći, a već u 47. minuti moglo je biti 3:0, no sjajan volej Higuaina završio je na vratnici. A najbolju priliku za goste na utakmici imao je Urugvajac Diego Forlan kada je u 59. minuti također iz voleja pogodio vratnicu.

Gosti su pokušavali sve do kraja utakmice, a solidne su prilike imali Agüero (dvaput) i Reyes, no do pogotka ipak nisu došli. Agüero je danas odigrao sjajnu utakmicu kao, uostalom, i cijela momčad Atletica, no utakmicu su odlučila dva rana pogotka domaćih. Posljednju priliku na utakmici propustio je Sergio Ramos kada je nakon lijepog ubačaja Christiana Ronalda uspio iz blizine promašiti cijeli gol.

Real je tako zadržao prvo mjesto na tablici ispred Barcelone i Villarreala, a sva tri kluba su u ovom kolu ostvarili pobjedu.

• ElKun1008.11.2010. u 20:53
    Po čemu si ti, molim te zakljucio da su najsugavija momcad, kao da druge momcadi ne gube protiv Reala i Barce. Mestre moj, osvojili su Europsku ligu prošle godine, osvojili Europski Superkup protiv Intera, a Real prošle godine nije osvojio nijedan trofej. Zato molim te, promisli malo prije nego sto... [više na forumu]
    ElKun10
  • Obrisan korisnik08.11.2010. u 07:46
    Ovaj Atletico je najsugavija momcad u Primeri. Po imenima odlicna momcad, ali protiv reala i Barce odmah 'skidaju gace'...
  • Obrisan korisnik08.11.2010. u 00:22
    Šta ti je ovaj internet , dite. sve se može naći i provjeriti, jesi vidio, 18. u nizu. Vrlo dobro znati tu informaciju. Nego idemo mi na Classicu uzeti sva 3 boda, da se prekine ta crna serija, sad ili nekada (ne smijem reći nikada, nikad ne reci nikad).
  • Vugi708.11.2010. u 00:17
    Jako vrijedna pobjeda. Ova utakmica je bilo čak 18. gradski derbi u nizu u kojem Real nije izgubio od Atletica. Zadnji put je Atletico pobijedio Real 1999. godine. Samo neka potraje... :))
    Vugi7
  • Obrisan korisnik07.11.2010. u 23:49
    Odlična utakmica, Real pritisnuo od početka i isplatilo se. Atletico odlična ekipa, dobro parirao u jednom dijelu utakmice, imao svoje šanse, ali taj betun opet nije probijen. Nimalo laka i nimalo rutinska pobjeda i mislim da je ovo najteža utakmica poslije classica u primeri. Idemo dalje, utakmica... [više na forumu]