Celtic devetkom ispratio Aberdeen

Borna Rupnik • subota, 06.11.2010.

Nogometaši Celtica nisu imali milosti prema gostima iz Aberdeena. Utrpali su im devet komada...

Škotsko prvenstvo stiglo je do 11. kola, a Celtic je svojim navijačima priredio pravi užitak. Mreža Aberdeena u Glasgowu se tresla čak devet puta, a ona Celtica mirovala je punih 90 minuta.

Sve je počelo kada je isključen Hartley, a Stokes pogodio s bijele točke. Samo dvije minute poslije na 2:0 povisuje Hooper, a isti igrač ubrzo zabija i za 3:0.

Prije kraja poluvremena Celtic je također ostao s desetoricom, no to nije usporilo zeleno-bijele. Stokes je do odmora stigao realizirati još jedan kazneni udarac.

U nastavku jednu loptu pored vlastitog vratara šalje Magennis, potom pogađaju Hooper, Ledley i Stokes, a posao dovršava McCourt u 85. minuti, također s bijele točke.

Celtic je tako barem privremeno preskočio svoje gradske rivale Rangerse, koji sada zaostaju dva boda (30 - 28), ali imaju jednu utakmicu manje. Aberdeen je deveti s deset bodova.

• Obrisan korisnik06.11.2010. u 21:06
    Liga najjača na svijetu kad su dvoboji dva kluba u pitanju, svi ostali su statisti.
  • markoli06.11.2010. u 20:44
    u svakom slucaju bravo CELTIC!!! sutra rangers gubi.. HAIL HAIL!!!