Poraz vodeće Mladosti

Damir Žbulj • utorak, 09.11.2010.

Odigrano je 14. kolo 3. HNL - Istok, a uzbudljiva borba na vrhu poretka nastavila se i proteklog vikenda. Vodeća Mladost iz Cernika poražena je u derbiju kod Podravine, dok je Belišće pobjedom smanjilo zaostatak za vodećom ekipom na samo jedan bod.

Podravina je u Ludbregu ugostila vodeću ekipu prvenstva te na kraju slavila s 2:1. U izjednačenoj utakmici, do poluvremena smo vidjeli po pogodak sa svake strane. Mladost je povela golom Lukšića u 33. minuti, a tri minute prije kraja prve dionice, izjednačio je Valjak. Isti igrač u 52. minuti Podravinu dovodi u prednost, koju su domaći zadržali do kraja susreta. Belišće je minimalnom pobjedom protiv Đakova zadržalo svoju savršenu statistiku na domaćem terenu. Iz osam utakmica imaju osam pobjeda, a pobjednički pogodak u ovom susretu postigao je Jurčević, šest minuta prije kraja susreta.

Bjelovar je neodlučenim rezultatom protiv Slatine nastavio sa slabijim rezultatima. Domaći su poveli u 55. minuti zgoditkom Drlje, međutim, gosti uspijevaju preko Lončareka u 71. minuti postaviti konačni rezultat utakmice. Lipik je na svom terenu slavio protiv Slavije s 2:1, čime je gostima uskratio mogućnost da se bodovno izjednače s Mladosti na vrhu poretka.

Posljednje plasirana Croatija iz Đakova stigla je do svoje treće prvenstvene pobjede. Gosti iz Križevaca poveli su već u trećoj minuti preko Bukala. Preokret su domaći uspjeli napraviti golovima u drugom poluvremenu. Novoselić je izjednačio u 55. minuti, dok im je pobjedu osigurao Pešut, zgoditkom u posljednjoj minuti utakmice.

Koprivnica i NAŠK odigrali su susret s četiri pogotka, ali na kraju ipak nije bilo pobjednika. Gosti su dva puta vodili, a strijelci su bili Cekinović i Horvatek, dok su domaći preko Topolčića i Bartolića uspjeli postaviti rezultat na konačnih 2:2. Mladost iz Preloga, u lokalnom derbiju, svladala je Nedelišće s 2:0. Do 23. minute sve je bilo odlučeno, a u strijelce su se upisali Novak te Radiković iz kaznenog udarca. U 85. minuti zbog druge javne opomene isključen je igrač Mladosti Farkaš, no gosti u posljednjih pet minuta nisu više imali vremena iskoristiti brojčanu prednost na terenu.

Otok i osječka Olimpija odigrali su miroljubivih 1:1. Gosti su poveli u 12. minuti pogotkom Krole, a potpuno iznenađenje spriječio je Pavlin u 64. minuti susreta. Slobodnica je uspjela prekinuti svoj crni niz od četiri poraza uvjerljivom pobjedom protiv Graničara. Poveli su u 12. minuti preko Ravlića, dok su ostala dva pogotka u drugom poluvremenu postigli Vukoje i Stefanović, za sigurnih 3:0.