Racing sve upropastio u zadnji čas

Ante Zovko • utorak, 09.11.2010.

Odigrane su prve dvije utakmice četvrtog kola Kupa kralja. U Santanderu je Racing uspio nadoknaditi zaostatak protiv Cordobe, postigao tri gola, ali ga je jedna obrambena pogreška stajala prolaza. Espanyol je rutinski sačuvao prednost protiv Valladolida.

Prava drama odigrala se u Santanderu u uzvratnom susretu četvrtog kola Kupa kralja. Racing je na domaćem terenu hvatao 0:2 protiv drugoligaša Cordobe. I bio je na najboljem putu, s 2:0 je izborio produžetke, dao još jedan gol, ali sve prosuo u posljednjoj minuti produžetka, i to iz jedanaesterca.

U lovu na dva gola zaostatka Racingu nije mogla pomoći domaća publika zbog biblijskog pljuska koji je pogodio Santander. Oni najzagriženiji koji su se ipak odlučili pojaviti prvi su gol vidjeli u 25. minuti. Bolado je nakon prekršaja nad gostujućim igračem dobio loptu ispred kaznenog prostora, probio se između dvojice čuvara i najavio anuliranje gostujuće prednosti.

To se i dogodilo nakon dosta mučenja i promašaja s Racingove strane. U 72. minuti na pravom se mjestu našao Kennedy i pogodio za produžetke. Kad je Edu Bedia nakon odbijene lopte iz slobodnog udarca u 103. minuti zabio za 3:0 i potpuni preokret, činilo se da su domaćini pred vratima raja. No, u posljednjoj minuti drugog produžetka sudac je odsvirao jedanesterac zbog Christianova igranja rukom, a Luque s bijele točke odvodi drugoligaša u šesnaestinu finala.

U drugoj utakmici Espanyol je branio rezultat 2:0 koji je donio iz Valladolida. U tome su i uspjeli odigravši 1:1. Voda na katalonski mlin krenula je u 51. minuti, kad su gosti ostali bez isključenog Jofrea. Brojčanu prednost u 68. je iskoristio Osvaldo i riješio sve dvojbe oko ukupnog pobjednika. Gosti su do kraja uspjeli tek izjednačiti iz jedanesterca Barragana.