Marin Vuković • utorak, 09.11.2010.

Tottenham je u 12. kolu Premier lige ugostio nogometaše Sunderlanda i na kraju se, usprkos brojnim promašenim prilikama, morao zadovoljiti samo bodom. U drugoj večerašnjoj utakmici Stoke City je na Britanniji tijesnom pobjedom nad Birminghamom prekinuo neugodan niz od četiri poraza.

Premierligaši ovoga tjedna odrađuju dvostruku smjenu, a nakon subotnjeg poraza od Boltona navijači Tottenhama neće biti zadovoljni niti ishodom ogleda sa Sunderlandom. Spursi su na White Hart Laneu izborili tek mršavih 1:1, što je u bespoštednoj borbi za prva četiri mjesta rezultat ravan porazu. Što se hrvatskih reprezentativaca tiče, ponovno je travnjak White Hart Lanea osjetio samo Luka Modrić, dok su Vedran Ćorluka i Niko Kranjčar već po običaju do kraja utakmice ostali na klupi.

Od samog početka utakmice bilo je jasno kako je Sunderland u London doputovao po bod. Gotovo bez ikakvih napadačkih ambicija, gosti su se smjestili na svoju polovicu s ciljem čuvanja vlastite mreže, u čemu su na ovaj ili onaj način i uspijevali. Domaći su nogometaši stvarali prilike, prijetili sa svih strana, no nisu imali rješenja za danas odličnog čuvara mreže Craiga Gordona. Najizgledniju priliku u prvom poluvremenu propustio je Tom Huddlestone, njegov je snažan volej odsjeo na spoju grede i vratnice, pa se na odmor usprkos nadmoći domaćina otišlo neodlučenim rezultatom.

Vezane vijesti

Upornost se Spursima napokon isplatila u 64. minuti, akcija je još jednom krenula od Garetha Balea, na čiji je ubačaj najviše skočio Peter Crouch i u petercu gostiju spustio loptu Rafaelu van der Vaartu, a ovaj se okrenuo i iz neposredne blizine zatresao mrežu Sunderlanda.

Tottenham je naizgled plovio prema pobjedi, no prednost nisu uspjeli zadržati ni tri minute. Kardinalna pogreška Williama Gallasa i Younesa Kaboula u priliku je izbacila Asamoaha Gyana, a ganski je reprezentativac nije propustio. Prizemnom je loptom u situaciji jedan na jedan svladao Heurelha Gomesa i gostima osigurao super vrijedan bod.

Izjednačujući pogodak unio je i nervozu u domaće redove, pa je nakon grubog prekršaja Leeja Cattermolea nad Modrićem došlo do svađe i naguravanja, no sudac Howard Webb smirio je situaciju i Sunderlandovom kapetanu pokazao zasluženi žuti karton.

Znatno više pogodaka vidjeli smo u drugoj večerašnjoj utakmici, u kojoj je Stoke City prekinuo niz od četiri poraza i s 3:2 svladao Birmingham. Domaći su golovima Roberta Hutha u 44. i Ricarda Fullera u 71. minuti došli do komotne prednosti od 2:0, no umjesto mirne završnice potpuno su si zakomplicirali život.

U samo dvije minute Birmingham je golovima Keitha Faheya i Camerona Jeromea izjednačio na 2:2, no potom prosuo sav trud. Pet minuta prije kraja Dean Whitehead našao je prisebnosti da jednu odbijenu loptu smjesti iza leđa Bena Fostera. Ostalih osam utakmica 12. kola na rasporedu je u srijedu navečer, a najveću pozornost svakako privlači derbi grada Manchestera s početkom u 21 sat.

• domba5710.11.2010. u 15:39
    onaj assou-ekoto je presmiješan lik, imam osjećaj ko da mu se enda igrat i ko da ne zna šta treba da radi, gallas je dokazao danas da je za penziju a onaj hudllestone je dobar samo na manageru, treba tottenham u remont
    domba57
  • Obrisan korisnik10.11.2010. u 14:25
    tottenhamova je obrana presmiješna.....assou-ekoto, kaboul, gallas, hutton - boze, pa neznas koji je gori.....
  • snoopy10.11.2010. u 13:04
     mišljenja sam i dalje da je Bale iskorstiviji na bekovskoj poziciji, jer njegova igra se zasniva na 5,6 prodora i ubačaja po utakmici koje bez problema može napraviti i sa bekovske pozicijie, jednostavno on nije veznjak konji može držati loptu i nešto kreirati...bolje riješenje je sa... [više na forumu]
    snoopy
  • snoopy10.11.2010. u 12:59
    bale jest dobar igrač ali ne toliko kolko ga se hvali zadnjih tjedana, previše je je jednostran igrač i kad se igra plitka obrana kao sunderland sinoć, kad igrači protivnik stoji povučeno i gusto on jednostavno nema ideju, nema mogućnost nešto iskomibnirat,