Klasnić pogodio, uspavanka na Eastlandsu

Marin Vuković • srijeda, 10.11.2010.

Hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić opet je imao svoju večer, zahvaljujući njegovom pogotku Bolton je odnio bod s Goodison Parka. Premda je privukao najviše pozornosti, derbi između Manchester Cityja i Manchester Uniteda ni po čemu nije opravdao očekivanja, dva su velika gradska rivala podijelili bodove u utakmici bez pogodaka. Chelsea je iskoristio remi Uniteda i ponovno pobjegao na četiri boda prednosti, a opet je tu i Arsenal pobjedom u Wolverhamptonu. Liverpool je dobro krenuo protiv Wigana, ali na kraju osvojio samo bod, dok je Kalinićev Blackburn iznenadio Newcastle i sa St. James Parka odnio čitav plijen.

Ivan Klasnić nije se našao u početnom sastavu Boltona na Goodison Parku, no u 61. minuti mjesto mu je ustupio Johan Elmander, a naš se reprezentativac još jednom pokazao dobrim džokerom. Jedanaest minuta prije kraja iskoristio je ubačaj Matthewa Taylora i pogodio za vodstvo Boltona, no nažalost njegova momčad nije uspjela sačuvati prednost.

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade goste je razočarao Jermaine Beckford spasivši bod Evertonu. Susret na Goodison Parku nije završio Marouane Fellaini, koji je zbog prevelike nervoze pet minuta prije kraja utakmice dobio izravni crveni karton.

Roberto Mancini: "I nama i njima bilo je bitno ne izgubiti ovu utakmicu. United je jaka momčad, odlično se brane i nije bilo puno prilika za pogodak. Mislim da ova utakmica dokazuje da su City i United u ovom trenutku na jednakoj razini."

Alex Ferguson: "Previše je tenzija bilo uoči utakmice da bi ovaj susret bio tako otvoren kako su mnogi priželjkivali. Mislim da smo usprkos tome dobro kontrolirali utakmicu, iako je razočaravajuće što nismo stvorili puno prilika. City prije svega nije želio izgubiti."

Jedna od najočekivanijih utakmica u ovoj polusezoni u potpunosti je razočarala ljubitelje dobrog nogometa. Derbi grada Manchestera mogao je zadovoljiti jedino apetite menadžera, čije su momčadi do u detalj ispoštovale gotovo šahovski postavljenu igru. Neobično spora, "ziheraška" utakmica velikih rivala na kraju je završena jedinim mogućim ishodom, a prilike s jedne i druge strane mogu se nabrojiti na prste jedne ruke.

Od samog početka bilo je jasno da od vatre i žestokog tempa neće biti ništa, i jedni i drugi prije svega željeli su sačuvati svoje mreže, a u tome su i uspijevali bez većih poteškoća. Dok je u prvom poluvremenu loptu nešto više držao Manchester City, ona je u nastavku većim dijelom pripala Unitedu, no posjed lopte u ovoj utakmici nije imao velikog značenja.

Iz prvog dijela spomenut ćemo tek lijep volej Dimitra Berbatova, koji je završio u rukama Joea Harta, dok je City najbolju priliku imao iz slobodnog udarca, pokušaj Carlosa Teveza lijepom je paradom obranio Edwin van der Sar. U nastavku gotovo da nije bilo poteza vrijednog spomena. Svaka naznaka nešto otvorenije igre prigušena je već u začetku i bez ikakve dvojbe može se reći da niti jedna od dvije momčadi danas nije zaslužila tri boda.

Remi na Eastlandsu najbolje je iskoristio Chelsea, koji je u londonskom derbiju nadigrao Fulham, ali i uspio tek jednu loptu poslati u mrežu Marka Schwarzera. Razlog tek minimalne pobjede aktualnog prvaka valja tražiti u slaboj završnici i brojnim promašenim prilikama, no onu jednu vrijednu u 30. je minuti u pogodak pretvorio Michael Essien. Ganac je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade i isključen zbog prekršaja nad Clintom Dempseyjem, no to nije imalo utjecaja na krajnji rezultat.

Arsenal se pobjedom u Wolverhamptonu iskupio za poraz od Newcastlea, i to pogocima Marouanea Chamakha u prvoj i posljednjoj minuti utakmice. Tek što se krenulo s centra Francuz je dočekao ubačaj Alexa Songa i pospremio ga u mrežu, a pobjedu svojoj momčadi osigurao je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Liverpool je fantastično otvorio utakmicu u Wiganu i nakon samo sedam minuta došao do vodstva, treći put u dvije utakmice pogodio je Fernando Torres. Domaćin se ipak uspio sabrati i u nastavku utakmice pružiti solidan otpor Redsima te početkom drugog poluvremena doći do izjednačujućeg pogotka. Gosti su mogli doći i do sva tri boda, no volej Stevena Gerrarda zaustavila je greda.

Iako je prije samo nekoliko dana proslavio veliku pobjedu na Emiratesu, Newcastle je na St. James Parku zahvaljujući vlastitim obrambenim pogreškama poražen od Blackburna s 2:1. Već u trećoj minuti pogriješio je Cheik Tiote, a na pravom mjestu našao se Morten Gamst Pedersen i doveo Roverse u vodstvo od 1:0.

Andy Carroll ponovno je vratio Newcastle u život svojim sedmim pogotkom u sezoni, no sve to bilo je uzalud. Osam minuta prije kraja Jason Roberts je prihvatio jednu dugu loptu, pobjegao svojim čuvarima i zabio za konačnih 2:1. Roberts je u 52. minuti na travnjaku zamijenio našeg Nikolu Kalinića, koji se ovaj put našao u početnom sastavu Blackburna.

Pregršt golova vidjeli smo na Villa Parku, gdje je Blackpool usprkos brojnim izostancima ponovno odigrao otvorenu i hrabru utakmicu, ali na kraju ostao praznih ruku. Stuart Downing je u 28. minuti načeo mrežu Mandarina, no neposredno prije odlaska na odmor izjednačio je Marlon Harewood.

Villa ponovno vodi nakon sat vremena igre, strijelac je Nathan Delfouneso, a tri minute prije kraja bod je gostima naizgled spasio DJ Campbell. Do prve pobjede na Villa Parku od kolovoza ove godine domaći su ipak došli u posljednjim trenucima utakmice, junak je bio James Collins pogotkom za 3:2

Samo jedan pogodak manje postignut je na Upton Parku, gdje je West Ham podijelio bodove s West Bromwich Albionom. Peter Odemwingie je iz jedanaesterca donio prednost gostima, no Čekićari bombom Scotta Parkera i kaznenim udarcem Frederica Piquionnea dolaze do preokreta. Konačnih 2:2 postavio je Pablo u 71. minuti.

• Obrisan korisnik11.11.2010. u 13:36
    Odavno losija utakmica (namjerno ne kazem derbi), nije igrana od sinocnje izmedju dva Manchestera. Nula!!
  • Obrisan korisnik11.11.2010. u 00:36
    Ferguson prije derbija: "Derbiji su uvijek fantastični". Ako ovo nije kandidat za izjavu dana onda ne znam što je.
  • Obrisan korisnik10.11.2010. u 23:54