Parma 1:0 Sampdoria
Sampdoria

Božinov za slavlje Parme

Mirza Seferagić • četvrtak, 11.11.2010.

Parma je na svom terenu u 11. kolu slavila protiv Sampdorije s 1:0, a jedini je pogodak na utakmici postigao Bugarin Valerij Božinov u 84. minuti.

Utakmica u Parmi bila je dinamična i s puno prilika na obje strane iako se igralo po kišom natopljenom terenu. Do pobjede su mogle doći obje momčadi, no možda bi najpravedniji bio neriješeni ishod. Ali, Bugarin Valerij Božinov, u 84. se minuti potrudio da utakmica ne završi bez pobjednika.

U 17. minuti gostima je trebao biti dosuđen kazneni udarac kada je branič Sampdorije Daniele Gastadello, kao zadnji igrač, u kaznenom prostoru srušio Blerima Džemailija, no sudac je samo odmahnuo rukom smatravši da je to bio ispravan start gostujućeg braniča.

Do kraja prvog poluvremena više su prilika stvorili domaći igrači, no najbolju su ipak imali gosti kada je Vladimir Koman potegao lijevom nogom unutar šesanesterca, ali njegov je udarac otišao iznad vratnice gola Antonia Mirantea.

U 48. minuti najbolju priliku na utakmici imali su gosti kada je sjajno slobodan udarac izveo Giampaolo Pazzini, no lopta je odsjela na vratnici te je i ta prilika otišla u nepovrat. Potom su dobru priliku imali i domaći kada je Džemaili sjajno opalio s tridesetak metara, a gostujući vratar je mogao samo odbiti loptu do Hernana Crespa koji se nije najbolje snašao te je loptu glavom prebacio preko gola.

I konačno, u 84. minuti domaći su poveli, a Božinova je lijepim dodavanjem uposlio Zaccardo te je Bugarinu ostalo samo da zakuca loptu u mrežu Sampdorije za drugu ovosezonsku pobjedu.

Parma se ovom pobjedom malo odmaknula od opasne zone te su trenutačno na 16. mjestu s 11 osvojenih bodova dok se Sampdoria nalazi na 7. s osvojenih 15 bodova.