Cedevita nadigrala Budućnost

Edvard Burić • subota, 13.11.2010.

Cedevita je u utakmici sedmog kola NLB lige ugostila Budućnost iz Podgorice i upisala vrlo vrijednu pobjedu. Zagrepčani su kontrolirali utakmicu, goste ostavili na samo 59 poena i došli do pobjede 70:59.

Momčad Aleksandra Petrovića je nakon tri uzastopna poraza konačno prekinula sušno razdoblje i pobjedom ponovno došla do pozitivnog skora (4-3). Stradala je crnogorska Budućnost u utakmici s malo koševa, kvalitetnom i borbenom obranom Cedevite i gostima koji nisu pronašli pravi način kako odgovoriti domaćem sastavu i eventualno ga iznenaditi.

Cedevita je od samog početka preuzela kontrolu nad utakmicom, povela 4:0 (Edwards zakucava na dodavanje Drapera), potom 13:3 (Rudež tricom prisiljava goste na minutu odmora), a prvih deset minuta završava 23:12.

Vezane vijesti

Drugu četvrtinu košem otvara Budućnost, a nakon samo jedne minute nastavka Plaisted izlazi van s četiri prekršaja. U idućem napadu Budućnosti treći prekršaj "zarađuje" i Edwards što domaćeg stratega Petrovića tjera da u igru ubaci Franka Kaštropila (ostao u igri do kraja poluvremena).

Baš preko njega Cedevita postavlja do tada najvećih plus 12 (28:16), a onda se Budućnost malo pribrala i smanjila na 34:29 košem Dragičevića.

Poluvrijeme je zatvorio Robert Troha tricom za 38:30. Tako je Cedevita ipak uspjela zadržati prednost usprkos problemima Plaisteda i Edwardsa s osobnim pogreškama.

Treći period Cedevita otvora furiozno, u obrani čvrsto i borbeno, a u napadu dovoljno dobro da razlika počne rasti. Četiri koša Vukušića i dva Edwardsa i već je 44:30. Kada je Edwards zakucao na dodavanje Princa (49:33) utakmica je bila riješena.

Budućnost je minutom odmora pokušala preokrenuti ritam, ali u tome nije uspjela. Nakon 30 minuta je 56:43.

Posljednju četvrtinu Cedevita je igrala s nešto manje gasa, Budućnost se približila na 64:58 (2:23 do kraja), Petrović je uzeo minutu odmora, Vukušić zabio za dva, realizirao dodatno slobodno bacanje i riješio sve nedoumice oko pobjednika, ako ih je eventualno i bilo.

Za kraj je zabio Edwards (70:59), Cedevita se obranila u posljednjih sedam sekundi i upisala vrlo vrijednu i važnu pobjedu. Američki centar je bio i najbolji strijelac Cedevite (17 koševa), a skupio je i najviše skokova - šest (5+1). Po 12 su dodali Rudež i Draper (uz pet asistencija). Goste je predvodio Marko Simonović sa 17 koševa i devet skokova (7+2). Pratio ga je Vladimir Dragičević s 14 koševa i 11 skokova (6+5).